Держсекретар США попередив Росію про посилення міжнародного тиску

Державний секретар США Джон Керрі засудив обстріл сепаратистами Маріуполя.

«Я приєднуюсь до моїх європейських партнерів у засудженні сьогоднішнього жахливого нападу проросійськими сепаратистами на житлові райони Маріуполя, використовуючи системи «Град» та інше важке озброєння», - сказав Джон Керрі.

Держсекретар назвав «неприйнятним» те, що проросійські сепаратисти, які публічно вбиваючи мирне населення, прославляють свої дії, що «кричуще порушують» мінські домовленості, повідомляє Голос Америки.

«Новий наступ сепаратистів не тільки на Маріуполь і Дебальцеве, але уздовж всієї лінії припинення вогню, відбувається за сприяння та підбурювання Росії. Росія ухвалила безвідповідальне і небезпечне рішення додатково надіслати їм (сепаратистам – ред.) сотні нових одиниць сучасної зброї, зокрема ракетних установок, важку артилерію, танки, бронемашини, а також продовжує здійснювати оперативне командування і контроль».

Линия разграничения на Донбассе по условиям Минских соглашений. ДОКУМЕНТ

Дотримання Росією мінських угод оцінюватиметься не за словами, а за вчинками, - зазначив Держсекретар США. Він вкотре закликав Кремль припинити підтримку сепаратистів, закрити міжнародно визнаний кордон з Україною, вивести всю зброю та солдатів з України та припинити фінансову підтримку.

«Інакше американський та європейський тиск на Росію та її маріонеток тільки зростатиме», - зазначив Державний секретар Джон Керрі.

Русские солдаты гибнут в стране, в которой они не имеют права находиться, - Керри