Юлія Тимошенко: "сім’я" Януковича в кадровій конкуренції перемогла олігархів

pr_a0301-1ab.jpgКоментар Юлії Тимошенко щодо кадрових призначень в уряді України 

Сьогодні Янукович призначив новий склад Кабінету міністрів, однак це нічого не означає, оскільки за все, що відбувається в країні - складну економічну та політичну ситуацію, сповзання країни подалі від демократії до авторитаризму, - відповідає особисто Янукович. 

Тезу про продовження політики монархізації країни яскраво підтверджує присутність членів "сім’ї" Януковича на всіх ключових посадах у силових та фінансових структурах уряду. 

Це дуже загрозлива для України тенденція, яку Freedome House у своєму останньому звіті називає familyзацією влади. 

Скажу відверто, що після оголошення складу уряду Януковича мені стало щиро жаль Миколу Азарова, оскільки він лише номінально обіймає посаду керівника уряду та не є фактичним прем’єр-міністром. 

Сьогодні Янукович фактично призначив два уряди: перший - з прем’єром Арбузовим, якому де-факто будуть підконтрольні усі міністри, а другий - уряд у складі одного Азарова, в якого є гарний портфель, але немає підлеглих - це приблизно, як мати генеральські погони, але залишитися без армії. 

В уряді ще фігурує представник так званої групи РосУкрЕнерго - Юрій Бойко. Звісно, в нього є кошти, відмиті від оборудок щодо купівлі газодобувних вишок, є також сумнозвісний фахівець з питань LNG-терміналів - іспанський лижний інструктор, - однак справжньої влади в Бойка немає. 

Аналіз складу цього уряду ще раз підтверджує тезу про те, що "сім’я" Януковича в цій конкуренції перемогла олігархів. 

Також зазначу, що спроби піар-служби Банкової, яка вже почала позиціонувати цей уряд як уряд технократів, розумних людей не зможуть ввести в оману, оскільки люди знають ціну цим "технократам", які насправді є справжніми казнокрадами і такими їх вже давно знає країна. 

Тобто сьогодні нічого нового чи кардинального не відбулося і не могло відбутися, оскільки зараз країною править Сім’я. Зміни можливі лише без Януковича. 

Юлія Тимошенко