Рибаку неприємно, коли російську називають мовою нацменшин - він вже натякає на другу державну

"Мовою нацменшин може вважатися румунська або угорська. А російською півкраїни розмовляє", - зазначив спікер.

Спікер Верховної ради Володимир Рибак виступає за рівність російської і української мов. Про це він заявив в інтерв'ю "Коммерсанту-Украина". На питання про те, яке у нього ставлення до російської мови, насамперед на законодавчому рівні, Рибак відповів: "Є Конституція, в якій записано, що державною мовою є українська. Конституції треба дотримуватися".

"Я представник російськомовного краю, і мені неприємно, коли деякі депутати називають російську мову мовою національних меншин. Мовою нацменшин може вважатися, наприклад, румунська в Чернівцях або угорська в Закарпатті. А російська мова такою називатися не може, нею півкраїни розмовляє.

Я підтримую ідею рівності прав російської та української мов", - заявив спікер. На уточнююче питання про те, що, може бути, тоді логічно внести зміни в основний закон, голова парламенту відповів: "При президентові працює Конституційна асамблея, напрацьовує зміни до Конституції 1996 року. Може трапитися так, що якесь питання потрібно буде винести на референдум". "Коли цей процес закінчиться, пропозиції, в тому числі і по мові, якщо такі будуть, потрібно винести на громадське обговорення, і нехай громадськість, фахівці проводять круглі столи.

Люди повинні володіти всією повнотою інформації, перш ніж прийняти будь-яке рішення. В той же час я вважаю нереальним ухвалення Конституції на референдумі. А ось окремі питання на нього можна виносити", - зауважив Рибак. Нагадаємо, після свого обрання спікером Рибак пообіцяв, що в парламенті розмовлятиме тільки державною мовою.