У президента Віктора Януковича цілі автократа, а не демократа.

Про це в інтерв'ю "Газеті по-українськи" розповів директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

"Для демократа способи досягнення мети — це формування широких коаліцій, пошук союзників, розтлумачення своїх ініціатив, звернення до виборців, спроби переконати більшість. Наприклад, так діяв Обама під час медичної реформи. Або коли Меркель намагається вирішити проблеми Євросоюзу в дискусіях з керівниками інших країн. Автократичні лідери пострадянського штибу, яким є Янукович, діють напролом, із позиції сили. Все вирішують через примус, тиск, пресинг. Головне — перемогти, бо тоді отримуєш усе. Тому конкурентів не повинно бути", - зауважив він.

На його думку, історичних цілей у таких президентів, як Янукович, Лукашенко, Путін — немає.

"Завдання — втримати миттєву удачу перемоги. Основний інстинкт такої влади — консервація. Бо це власність, доходи, статус. Європеїзація країни означатиме, що до влади прийде нове політичне покоління. Тому завдання Януковича — зберегти цей перехідний стан суспільства. Світ рухається, а пострадянські країни зупинилися. Янукович не йде ні в бік Європи, ні в бік Митного союзу. Він просто викачує ресурс з України з єдиною метою — продовжувати володарювати. Мета Януковича — стати хазяїном країни. Поки що він хазяїн влади", - наголосив Карасьов.

За словами політолога, така політика Януковича призводить до того, що немає ні його особистого прогресу, ні прогресу його політичної сили."Якщо ти директор автобази, то переносиш це на країну. Так свого часу Кучма керував Україною, як "Південмашем". Прийшла б Тимошенко — керувала б країною, як піар-агенцією. Янукович починав моделювати Україну, як автобазу, потім — як Донецьку область, де був губернатором. Президент бачить: якщо олігархи вестимуть самостійну політичну гру, це може повернутися проти нього. Тому нещадно витісняє їх в економіку. А державне управління, політичні процеси зосереджені у вузькому колі молодих донеччан — Сім'ї", - сказав він.

Карасьов вважає, що Янукович здатен до змін та перетворень. Але всі вони будуть направлені на його перемогу 2015 року.

Gazeta.ua
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/politics/484107">Gazeta.ua</a>