Банда Табачника замовляє підручники по 650 грн за примірник за бюджетні кошти

У Міністерстві освіти і науки вже стало традицією видавати дорогі підручники. Так, протягом року, відомство Табачника замовляло для першачків і підручники з української мови за 647 грн, і букварі за 500 грн.

21 березня ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Міносвіти і науки, молоді та спорту України уклав низку угод з видавництвами на видання шкільних підручників на 117,12 млн грн. Найдорожчим виявився підручник «Іспанська мова (5-й рік навчання). 5 клас» для загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Редько В.Г., Береславська В.І.), виданий накладом 400 примірників по 366 грн/прим.

Ще більше десяти підручників коштуватимуть дорожче 200 грн/прим. Підручники для шкіл з іноземними мовами навчання з накладами від 1,7 до 2 тис. примірників замовлено по 102–175 грн/прим. Це значно дорожче від аналогічного замовлення, яке видавництво «Наукова думка» НАН України 22 березня зробило компанії «Віпол». Науковці замовили видання 21 книжки накладом 300 примірників кожна. Середня вартість наукових видань обсягом від 8 до 40 друкованих аркушів становитиме близько 32 грн за примірник.

У червні минулого року Міносвіти і науки, молоді та спорту України замовило видання підручників на загальну суму 86,15 млн грн. Шістнадцять видавництв мали надрукувати 5,58 млн книжок. Найдорожчим виявився «Буквар. Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 2 клас». Підручник мав вийти накладом 226 екземплярів, кожен з яких коштував 508 гривень. Серед авторів книги – Ольга Хорошковська, мати тодішнього першого віце-прем’єра Валерія Хорошковського.

У квітні ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» уклав низку угод на видання шкільних підручників на загальну суму 39,11 млн грн. Найдорожчою тоді виявилася «Математика для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 1 клас» – 506 грн/екз.

Видання цього підручника накладом 302 екземпляри коштувало 153 тис. грн. Кілька підручників для першокласників видано накладом близько 1 тис. екземплярів. В цьому випадку, вартість одного примірника складала від 140 до 216 гривень. Серед авторів цих підручників також була Ольга Хорошковська.

Водночас, Київський національний музей російського мистецтва раніше замовив видання книги «Врубель і Київ» тиражем 1000 примірників. В цьому випадку вартість одного екземпляру склала 150 грн. Однак, навідміну від простих підручників, ця книга мала 430 сторінок матового паперу, суперобкладинку, тверду обкладинку та вставки, які мали тиснення золотом. До того ж, книжка пакувалася в індивідуальну вакуумну упаковку.

У березні Міносвіти замовило друк підручників для 1 класу на загальну суму 61,13 млн грн. Найдорожчими тоді виявилися підручники з української мови для шкіл з навчанням польською мовою – 647 грн за примірник. Іспанська мова для першокласників коштувала 518 грн/прим., українська мова для шкіл з молдавською мовою – 497 грн/прим. Найдешевшим став підручник англійської мови для загальноосвітніх шкіл – 10,81 грн/екз.

Тиждень.ua