ЛИТВИН ПРОПОНУЄ РОЗІГНАТИ РАДУ

Спікер Верховної Ради Володимир Литвин пропонує Верховній Раді розпуститись і оголосити дострокові вибори.

Про це він заявив на брифінгу у п'ятницю, розповідаючи про результати переговорів фракцій щодо розблокування роботи парламенту.

Так, за його словами, депутати не прийняли жодної з чотирьох пропозицій, яким чином можна вчинити з мовним законом та розблокувати роботу парламенту.

"Жодна з пропозицій не підтримана, кожна політична фракція виконує свою установку.. але висновок очевидний один – Верховна Рада та політичний парламентаризм в України знівельовані", - сказав він.

"За нинішньої ситуації я пропонував політичне прийняти рішення про визнання цього факту з наступним політичним рішенням – саморозпуск Верховної Ради і проведення дочасних виборів до Верховної Ради", - сказав Литвин.

"Зрозуміло, що ця пропозиція не сприйнята, вона навіть не обговорювалась, але я думаю, треба за таких обставин дати країні можливість визначитись, бо далі спостерігати це неподобство, м'яко кажучи, непотрібно. Треба припинити мучити країну", - наголосив спікер. 

"Кожен зі своєю правдою, зі своїми установками, зі своїм баченням, чого хоче народ, піти до народу і дістати в нього підтримку чи не підтримку, принаймні, це було б чесно. Принаймні, далі так продовжуватись не може", - підкреслив він.

Про який парламентаризм можна говорити, коли доводиться працювати в оточенні наглядачів з усіх боків", - сказав Литвин, який вочевидь мав на увазі те, що у четвер під час засідання парламенту неподалік від нього президію "охороняли" кілька "регіоналів".

"Я розумію що мене будуть критикувати зліва, справа, центру, але треба прийняти рішення",- додав він