Янукович у Нью-Йорку оголосив про свою мрію

Україна продовжує працювати над диверсифікацією постачання енергетичних ресурсів та прагне в майбутньому досягти енергетичної незалежності. Про це президент України Віктор Янукович заявив під час спілкування з представниками ЗМІ у Нью-Йорку, повідомляє прес-служба глави держави.

«Будувати економіку на власних енергетичних ресурсах чи на ресурсах, які ми будемо купувати на ринку за цінами, які будуть нас задовольняти. Питання енергетичної незалежності є для нас стратегічним», - наголосив Янукович.

Він зазначив, що Україна продовжує шукати можливості збільшення видобутку власного газу.

«Ми зараз вже видобуваємо 21 мільярд кубометрів газу, і поступово цей видобуток буде зростати», - додав президент.

За його словами, у плани України входить разом зі світовими партнерами до 2017 року збільшити видобуток газу.

«Це наша мрія, яку ми хочемо здійснити», - сказав Янукович.

Він також повідомив, що на 25 вересня заплановані чергові зустрічі з представниками енергетичних компаній і Shell ExxonMobil.

"Швидше за все, будуть підписуватися відповідні документи, цим займаються міністерство енергетики, мої радники", - пояснив Янукович.

"Переговори, до речі, тривають і зараз. Бо це також питання непрості і є багато різних юридичних і технічних питань Але практично ці рішення вже прийняті Тільки є технічні особливості, які потрібно завершити...", - підкреслив Янукович.

Як повідомлялося, Україна в 2012 році провела три конкурси на укладення УРП: за Юзівському (Харківська та Донецька обл.), Олеського (Львівська та Івано - Франківська обл.) І Скіфської ( глибоководний шельф Чорного моря) ділянкам .

Переможцями конкурсу на розробку Олеського ділянки стала американська Chevron , Юзівського - англо-голландська Shell, Скіфського - консорціум на чолі з американською ExxonMobil (40% оператор), Shell (35%), OMV австрійської в особі румунської " дочки" Petrom (15% ) і НАК "Надра України"

Нагадаємо, Україна в січні-червні 2013 року скоротила імпорт газу (у грошовому вираженні) порівняно з аналогічним періодом 2012 року на 35,6% - до $4,334 млрд.

2012 року Україна скоротила споживання газу на 7,6% (на 4,530 млрд куб. м) порівняно з 2011 роком - до 54,774 млрд куб. м.

Україна видобуває близько 21 млрд куб. м при обсязі споживання понад 50 млрд куб. м. Ціна на газ для населення в рази менше, ніж для промисловості, як за рахунок бюджетних дотацій, так і за рахунок нижчої регульованої ціни на газ, що видобувається належать державі компаніями в Україні

Тиждень.uaІнтерфакс-Україна