Власенко: рішення Європейського суду буде підставою для скасування вироків Юлії Тимошенко+ВИДЕО

Захисник екс-прем'єра Сергій Власенко заявляє, що рішення Європейського суду з прав людини може стати підставою для скасування Верховним судом України всіх сфабрикованих вироків Юлії Тимошенко. 

"Якщо Європейський суд, а я в цьому переконаний, погодиться із тою заявою, яка подана Юлією Тимошенко, і визнає порушення Європейської конвенції з прав людини, про які ми заявляємо, це буде беззаперечною підставою для Верховного суду для скасування усіх вироків по кримінальних справах проти Тимошенко", - сказав Сергій Власенко сьогодні в ефірі 5 каналу. 

Сергій Власенко наголосив, що держава Україна зобов’язана виконувати рішення Європейського суду з прав людини. "Відповідно за невиконання рішень Європейського суду з прав людини європейські інституції мають право вжити конкретних юридичних санкцій по відношенню до держави Україна, і ці санкції є достатньо суттєвими. Тому я не думаю, що Україна наважиться не виконати рішення Європейського суду", - зазначив Сергій Власенко. 

Як відомо, справу "Тимошенко проти України" Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду в пріоритетному порядку, зважаючи на серйозний характер висунутих екс-прем'єру обвинувачень. Інтереси Юлії Тимошенко в Європейському суді представлятимуть адвокати Валентина Теличенко і Сергій Власенко. 

У скарзі Юлії Тимошенко, поданій адвокатами 10 серпня 2011 року, йдеться про політично вмотивоване переслідування екс-прем'єр-міністра. 

Адвокати зазначають, що рішення про взяття Юлії Тимошенко під варту було незаконним, а досудове і судове слідство проходили з порушенням норм Європейської конвенції з прав людини. Зокрема, статті 3 (заборона на принизливе поводження або покарання), статті 5 (право на свободу та особисту недоторканість) і статті 18 (обмеження у застосуванні обмежень щодо прав). 

У скарзі також зазначається, що умови утримання Юлії Тимошенко в слідчому ізоляторі були неадекватними: екс-прем'єру не надавалася медична допомога, незважаючи на численні проблеми зі здоров'ям. 

Європейський суд з прав людини долучив до матеріалів справи "Тимошенко проти України" оприлюднений 23 листопада 2011 року звіт Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню. 

У звіті, зокрема, зазначається, що в Київському СІЗО, деякі будівлі якого побудовані 140 років тому, утримується ув'язнених більше, ніж передбачено місць. Причому більшість арештантів очікують у СІЗО або остаточного вироку, або результатів його оскарження. 

У звіті також наголошується на неналежних санітарно-гігієнічних умовах у камерах. "Рівень гігієни також вкрай незадовільний: у деяких камерах представники делегації побачили тарганів, а ув'язнені також скаржилися на наявність мишей і щурів. У камерах санітарна техніка (туалет і раковина), як правило, у ветхому стані і явно не достатні для кількості ув'язнених", - йдеться у звіті Європейського комітету. 

Крім того, Європейський суд з прав людини долучив до матеріалів справи "Доповідь про права людини в 2010 році" Державного департаменту США, а також Резолюцію Європейського парламенту від 9 червня 2011 року про неприпустимість вибіркового застосування кримінального права щодо колишніх представників уряду - Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, Євгена Корнійчука. 

http://www.tymoshenko.ua
Аватар пользователя ayvengo

Скоро янукович , так будет ездить на роботу.