В Україні точиться боротьба за майбутнє нашого континенту - Кваснєвський

Спеціальний представник Європейського парламенту та екс-Президент Польщі Олександр Кваснєвський вважає запізнілою реакцію ЄС на економічний натиск Росії на Україну

Як передає кореспондент УНІАН  з Варшави, про це він сказав у вівторок в ефірі польського Radio Zet.

"Євросоюз старається створити якийсь економічний пакет, котрий став би допомогою для України, але це вже запізно, бо до Вільнюса залишилося 2 дні. Якби ЄС розсудливо подумав про наслідки російського натиску ще влітку, коли він почався, то ми могли бути в іншій ситуації", - сказав він.

Кваснєвський назвав прогнозованим економічний шантаж Російської Федерації, котра намагається робити все для того, аби втягнути Україну у сферу свого впливу.

"Якщо ми знаємо, як буде поводитися Росія та знаємо, які методи вона використовує і для цього не потрібно бути філософом, бо Росія завжди їх використовує, то наша відповідь повинна була б бути значно конкретнішою власне в сфері економіки", - сказав він.

На його думку, Європейський союз спільно з Міжнародним валютним фондом мали б приготувати пакет економічної підтримки, котрий допоміг би Україні покращити економічну ситуацію.

Кваснєвський також наголосив на важливості України для Європи.

"Тут точиться боротьба за майбутнє нашого континенту. Європейський союз повинен знати, що Україна не є однією із держав, що є кандидатом на членство в європейському об'єднанні, це кандидат, геостратегічна позиція якого є винятковою".