Наша вимога до президента Януковича – Угода, - Яценюк. ВІДЕО

“Європа відкрила Україні двері, і ми повинні в ці двері зайти” – сказав голова Політради ВО “Батьківщина” та фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк, виступаючи на Євромайдані у вівторок, 26 листопада.

Арсеній Яценюк подякував голові литовського парламенту Лореті Граужинене, яка виступила на Євромайдані. Кількатисячний натовп проскандував їй литовською “Дякую!” – “Ačiū!”.

Арсеній Яценюк зазначив, що Литва стала членом ЄС десять років тому: “Тоді, коли в Україні на Майдані кожен боровся за своє право вибирати в Україні достойну владу і боровся за свою свободу і гідність, наші побратими прийняли рішення і стали членами великої європейської сім’ї”. “Це та сім’я, яка очікує на нас. Це наша родина – Європейський Союз. І ми там будемо”, - сказав він. Арсеній Яценюк сказав, що цей шлях непростий, і таким він також був для Литви: “Але там було те, що є зараз в Україні на цьому Майдані і на сотнях Майданів по всій нашій державі - воля, бажання, дух. Дух до змін, до перемоги і єдності. Наша воля до того, щоб ми стали кращими. Наше бажання стати членами великої європейської сім’ї. Цей шанс є, і цей шанс має відбутись”. “ЄС готовий підписати Угоду, і ми очікуємо на те, що Угода про Асоціацію буде підписана. Європа відкрила двері, і ми повинні в ці двері зайти”, - сказав Арсеній Яценюк.

Проте, за його словами, в Україні є проблема: “Я б назвав її коротко - Янукович. Але, як казав цар Соломон, - все пройде і це минеться. Його не буде”. “Але зараз у нас до нього вимога як до поки що чинного президента: Вільнюс - одна година летіти. Ручка, Угода і підпис під Угодою про Асоціацію. І ми робимо перший важливий крок на шляху до нашої європейської родини” , - сказав Арсеній Яценюк.