Кінцеву відповідь на запитання, чи нестиме саміт "Україна-ЄС" доленосні рішення ми зможемо зрозуміти через 2-3 місяці. Саме тоді буде остаточно відомо, чи піде Україна на таке політичне рішення як підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Про це у коментарі Gazeta.ua заявив голова Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

На його думку, ініціювання такого саміту і пропозиція підписати Угоду про асоціацію свідчить про те, що Європа йде Україні назустріч. Вимоги, які Європа застосовує до нас, стали вже не такими жорсткими. ЄС має інтерес, він зацікавлений, але велике питання, чи скористається цим Україна.

"І зараз вибір за українською владою, чи зробить вона крок назустріч? Все крутиться навколо питань, які були завжди. Йдеться про виконання тих 19 пунктів, які нам були давно озвучені, починаючи від виборчого кодексу, реформи прокуратури та судів, закінчуючи боротьбою за права і свободи людей, скасування вибіркового правосуддя", - нагадав політолог.

Він вважає, що у вимогах Європи немає бюрократії.

"У нас же досі немає виборчого кодексу, який би убезпечив від зміни виборчого законодавства під себе будь-якої влади, якою б вона не була. За всіма індексами свободи ми скочуємося вниз. Хіба це бюрократичні речі? Чи може у нас не діє вибіркове право? У цьому питанні поки немає ніяких позитивних зрушень. Також населення не довіряє ні судам, ні правоохоронним органам України. Потрібні заходи для того, щоб підняти довіру до цих інституцій влади", - наголосив Бала.

Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/politics/484370">Gazeta.ua</a>