Азарову змінювати статус російської поки не дозволяє ситуація

Українська влада поки не наполягає на введенні другої державної мови.

Такий висновок можна зробити із заяв прем'єра Миколи Азарова в інтерв'ю Володимиру Познеру на російському Першому каналі.

"Перш за все, ухвалення цього закону це реакція на те, що та влада, яка управляла Україною протягом попередніх п'яти років, займалася витісненням російської мови з усіх сфер спілкування. І займалася цією політикою досить активно", - зазначив він.

Азаров нагадав, що український уряд, на чолі з Юлією Тимошенко, свого часу прийняв "рішення, що забороняє дітям на перервах, та й вчителям теж, зрозуміло, розмовляти російською мовою".

"Якщо ми продекларували прагнення йти в Європу, треба брати від Європи найкраще. У Швейцарії чотири державні мови, у Фінляндії - дві", - уточнив він.

Відповідаючи на питання, чи є він прихильником того, щоб російська мова стала державною нарівні з українською, прем'єр заявив: "В даному випадку ми поки наполягаємо на прийнятті закону, який закріплює в тих регіонах, де російська мова є досить поширюваною, права людей вчитися, звертатися до держустанов, право людей спілкуватися рідною для них мовою".

"Ми вважаємо, що треба рухатися так, як дозволяє ситуація в країні", - підсумував Азаров.