Москаль: власть готовит спецоперацию по зачистке Евромайдана с участием 10 тысяч силовиков

Депутат от "Батькивщины" Геннадий Москаль сообщил, что по информации из МВД, власти готовят для зачистки местности от митингующих спецоперацию "Хвиля" с привлечением около 10 тысяч силовиков".

Об этом он сообщил на своей странице в Фейсбук:

"Увага, важливо!

До мене, як до голови Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України щодо розслідування діяльності правоохоронних органів та окремих посадових осіб під час масових акцій, що відбуваються в Україні з 21 листопада 2013 року, надійшла інформація від високопоставлених офіцерів МВС України, котрі брали участь у спільних навчаннях із антитерористичним центром СБУ.

З їхніх слів, захоплення активістами громадської організації “Спільна справа” об’єктів стратегічного значення (МінАПК, Мінюст, а також спроба захоплення Міненерго) стало приводом для розробки і проведення найближчим часом двох спецоперацій. Одна з них – під кодовою назвою “Хвиля” – буде виконуватися силами МВС (усі підрозділи, насамперед ті, що мають диверсійно-штурмову підготовку – “Омега”, “Ягуар” тощо із можливим залученням окремих штурмових загонів підрозділів Держприкордонслужби). Мета “Хвилі” – зачистка місцевості, що зараз контролюється протестувальниками.

Крім того, передбачається проведення наступальної операції та створення кількох фільтраційних кордонів із застосуванням відволікаючих маневрів. Завдання фільтраційних кордонів – затримання всіх осіб, що залишають місце зачистки. Наступальна операція проводитиметься з усіх прилеглих вулиць – Лютеранської, Прорізної, Костельної та інших. Її мета – звільнення захоплених приміщень КМДА, Будинку профспілок, Мінюсту, МінАПК, Українського Дому, Палацу “Жовтневий”. Загальна чисельність задіяних у операціях працівників МВС та СБУ – близько десяти тисяч.

Я, як як голова ТСК Верховної ради України, звернувся до міністра МВС та голови СБУ із проханням підтвердити або офіційно спростувати викладену інформацію. А до Генпрокурора України, в разі підтвердження інформації, – вжити заходів прокурорського реагування. Хай знають, що ми про їхні плани інформовані.