Якщо Янукович не підпише угоду з ЄС, то ніякий "Беркут" його не врятує, - експерт

Підписання угоди про асоціацію з ЄС убереже українську економіку від присвоєння Росією ключових об’єктів господарювання, а Януковича – від гніву народу

Про це розповів в ефірі телеканалу Еспресо.tv  політолог Олександр Палій.

Експерт зазначив, що вступ до Митного союзу це пряма загроза українському суверенітету, оскільки така співпраця негативно вплине на економіку держави. "Фактично загроза українському суверенітету є, тому що Митний союз – це позбавлення ключових прав на здійснення економічної діяльності", - зазначив Палій.

Також політолог вважає, що асоціація з ЄС допоможе вбрегти українську економіку від Росії.
"Євроінтеграція – це безперечно чинник незалежності на сьогоднішній день, бо вона відкриває для України величезний ринок ЄС, який у рази більший за ринок Росії".

Проте, за словами політолога, українські бізнесмени бояться конфлікту з російським ринком, оскільки не мають гарантій, що зможуть влитися в ринок європейський. Становлення України на європейському ринку – це складний і довготривалий процес, тому для українських бізнесменів простіше залишатись в середовищі, яке вони вже освоїли. Експерт наголосив, що в даній ситуації персональні інтереси переважають інтереси держави, і саме тому треба посилювати тиск суспільства на владу.

Також Палій зазначив, що єдиний шанс чинної влади підтвердити свою легітимність – це підписати угоду про асоціацію з ЄС.

Якщо у Вільнюсі ситуація не вирішиться на користь України, то «ніякі "беркутівці" не допоможуть стримати гнів людей».