Судове засідання у справі Юрія Луценка. ВИРОК 4 РОКИ

Экс-министр внутренних дел Юрий Луценко не надеется на оправдательный приговор суда. Об этом он заявил во время "технического перерыва", объявленного в Печерском райсуде Киеве на 20 минут, сообщает корреспондент "Украинской правды" из суда. "Я думаю, что приговор будет таким, как заказали, – то есть 4,5 года с конфискацией (имущества)", - заявил обвиняемый экс-глава МВД. Перед этим судьи завершили зачитывать первый эпизод в деле Луценко, в частности относительно трудоустройства его водителя Леонида Приступлюка на работу в МВД. По словам одного из адвокатов Луценко Игоря Фомина, суд признал достаточным количество доказательств, которые, по утверждению обвинения, доказывают вину Луценко в части присвоения государственных средств в сговоре с Приступлюком. Вместе с тем, нардеп от НУ-НС Владимир Арьев на своей странице в Facebook сообщил, что только что говорил с адвокатом Луценко Алексеем Баганцом. "Ему слышно, что бормочут под нос судьи. Баганец говорит, что судьи зачитывают фактически обвинительный приговор прокуроров. Нет ссылок на показания свидетелей о невиновности Луценко. Прогнозы относительно приговора неутешительные. Но посмотрим...", - написал депутат.

 

Судова колегія Печерського районного суду м. Києва у складі суддів Сергія Вовка, Оксани Царевич та Ганни Медушевської виноситиме вирок екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценку.

 

14 місяців ув’язнення у СІЗО та майже дев’ять місяців судового слідства були важкими та насиченими.

8 листопада 2010 року Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу проти Юрія Луценка, інкримінуючи йому привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, а також перевищення службових повноважень. Також ГПУ інкримінувала йому «злочинну» змову зі своїм водієм Леонідом Приступлюком з метою заволодіння бюджетними коштами.

13 грудня 2010 року Генеральна прокуратура завершила досудове слідство. Як наголошували правоохоронні органи, екс-міністр Луценко жодного разу не з'явився до слідчих і не ознайомився з матеріалами справи, що власне і стало причиною його подальшого арешту

26 грудня 2010 року близько 13 години співробітниками СБУ Юрія Луценка було заарештовано біля будинку, коли він вийшов погуляти із собакою.

27 грудня 2010 року екс-міністра заарештовують на 2 місяці. Таким чином, суд задовольнив клопотання слідчого Генпрокуратури С.Войченка.

Апеляційний суд кілька разів продовжив утримання Луценка під вартою, його відправили до Лук’янівського СІЗО, де він перебуває й досі.

21 квітня 2011 року Апеляційний суд Києва продовжує термін арешту екс-міністра до 26 травня. З того моменту Луценко заявляє про намір розпочати голодування, а з 23 квітня дотримується слова.

З 4 травня 2011 року керівництво СІЗО розпорядилось примусово годувати Луценка, який оголосив голодування, а вже 10 травня 2011 року його доставили до лікарні швидкої допомоги, проте екс-міністр заявив, що не припинить голодування.

З 23 травня 2011 року за рішенням Печерського районного суду Юрій Луценко перебуває під вартою безстроково. У той же день Луценко заявив, що припиняє голодування.

27 грудня, підбиваючи підсумки свого першого року перебування за ґратами, Юрій Луценко назвав його «роком інтелектуальної обжерливості».

- Кримінальна справа нараховує більше 50 томів.

- Із заявлених держобвинуваченням 151 свідка у суді були допитані 89 свідків, які стали на бік екс-міністра, відмовившись від попередніх свідчень на досудовому слідстві. Більшість із них заявили про тиск з боку Генпрокуратури та слідчих. І лише один свідок, який «висить» на гачку у прокурорів, підтвердив обвинувачення.

- Зачитані 47 протоколів допитів свідків на досудовому слідстві, які з різних причин відмовилися свідчити у суді.

- Були зачитані та переглянуті різні документи та відеозаписи з урочистих зібрань з нагоди Дня міліції.

- Був вивчений секретний том справи, «секретні» документи якого неодноразово оприлюднювалися в інших томах справи.

Юрій Луценко пережив важке 32-денне голодування, на яке він зважився, аби привернути увагу до несправедливого суду, набув важкі хвороби, які потребують термінового лікування.

За час перебування за ґратами Лук’янівки Юрій Луценко прочитав більше 150 книг, дав 24 інтерв’ю засобам масової інформації, написав 15 листів з-за ґрат.

Державне обвинувачення в якості покарання просить для Юрія Луценка 4,5 роки позбавлення волі.

«Я не потребую жалості. Я нічого не прошу, навіть у суду. Я все одно виживу, скільки б мені не написали цих років, я все одно вийду і залишуся таким, яким є. Прокуратура мене звинувачувала, що я не каюсь - так, я не каюсь. Я не бачу жодного злочину, який вчинив. Я не бачу підстав вибачатися і каятися. Мені багато за що є вибачатися політично, але юридичних злочинів я не скоював», - заявив Луценко.

Юрій Луценко залишився нескореним, чекаючи на вирок!

***

О 9-й ранку судді зайшли до залу засідань. Без зволікань суддя Сергій Вовк почав читати вирок.

У залі присутні адвокати екс-міністра – Олексій Баганець, Ігор Фомін, Оксана Дитинко, Ігор Балик та захисник Ірина Луценко, а також адвокат Л.Приступлюка – Сергій Поліщук.

Із прокурорів на момент початку оголошення вироку присутні лише двоє прокурорів – Євген Зінченко та Віктор Клименко.

Юрій Луценко перед початком засідання сказав присутнім, що почувається добре, а сьогоднішні події йому нагадують Майдан 2004 року. Він спілкується зі своїми адвокатами, жартує.

У залі засідання чутно, як на вулиці прихильники лідера «НС» Ю.Луценка вигукують «Ганьба!», «Юрі – волю!».

Суддя С.Вовк читає вирок дуже тихо і нерозбірливо.

Адвокат екс-премєрки Микола Сірий, коментуючи таке читання вироку, назвав його новим терміном у юриспруденції – «бубніння вироку».

До суду прийшли дипломати, зокрема, посол Франції в Україні, представники посольств США, Німеччини, Норвегії, Швеції, Іспанії.

 

О 9-й ранку судді зайшли до залу засідань. Без зволікань суддя Сергій Вовк почав читати вирок.

 

У залі присутні адвокати екс-міністра – Олексій Баганець, Ігор Фомін, Оксана Дитинко, Ігор Балик та захисник Ірина Луценко, а також адвокат Л.Приступлюка – Сергій Поліщук.

 

Із прокурорів на момент початку оголошення вироку присутні лише двоє прокурорів – Євген Зінченко та Віктор Клименко.

 

Юрій Луценко перед початком засідання сказав присутнім, що почувається добре, а сьогоднішні події йому нагадують Майдан 2004 року. Він спілкується зі своїми адвокатами, жартує.

 

У залі засідання чутно, як на вулиці прихильники лідера «НС» Ю.Луценка вигукують «Ганьба!», «Юрі – волю!».

 

Суддя С.Вовк читає вирок дуже тихо і нерозбірливо.

фото з Фейсбуку Владислава Мусієнка

 

Адвокат екс-премєрки Микола Сірий, коментуючи таке читання вироку, назвав його новим терміном у юриспруденції – «бубніння вироку».

 

До суду прийшли дипломати, зокрема, посол Франції в Україні, представники посольств США, Німеччини, Норвегії, Швеції, Іспанії.

 

9.30. Прокурор Дмитро Лобань запізнився на початок судового засідання на 30 хвилин.

 

Перший заступник партії «Батьківщина» Олександр Турчинов, який також намагався у залі суду поспілкуватися з Луценком, проте отримав зауваження суду і спілкування було припинено. Він сподівається дочекатися, коли Юрія Луценка звільнять сьогодні із зали суду внаслідок виправдального вироку. «Я сподіваюсь, що вже сьогодні ми з ним працюватимемо у штабі підготовки до виборів», - сказав Турчинов.

 

Водночас він зауважив, що ситуація в залі суду і біля будівлі свідчить, що вирок не буде виправдальним. «Але я сподіваюсь хоча б на якийсь розум цих людей у чорних мантіях, які говорять від імені держави. Усі на процесі Луценка, як і Тимошенко, побачили, наскільки сфальшовані ці справи. Ті, хто фабрикує вироки, рано чи пізно самі відповідатимуть», - сказав Турчинов.

 

Народний депутат Ірина Геращенко прогнозує, що вирок буде без сентиментів: «Кількість «беркутівців» у Печерському суді наводить на нерадісні думки - вирок буде по повній, без всіляких сантиментів-умовностей. Стільки міліціонерів, як правило, підганяють, коли треба приборкувати народ після вироку...», - написала вона на своїй сторінці у Facebook.

 

Керівництво Печерського районного суду Києва не дозволило «5 каналу» та каналу «ТВі» здійснювати, як планувалося, пряму трансляцію виголошення вироку Юрію Луценку. Кабелі від пересувних телестанцій вже були протягнуті, але міліція, яка здійснює охорону приміщення суду, заборонила їх підключати, посилаючись на рішення голови суду Інни Отрош.

 

Брат екс-голови МВС Юрія Луценка Сергій, чекаючи на закінчення оголошення вироку біля Печерського суду, заявив, що сьогодні все складніше вірити в можливість справедливого суду. «Суди все більше перетворюються в засіб політичних розправ і репресій», – сказав він.

 


11:20. Судді по черзі, щопівгодини змінюючи один одного, продовжують оголошувати вирок.

Адвокат екс-прем’єр-міністра Микола Сірий на каналі ТВі у прямому ефірі, коментуючи хід судового засідання, зазначив, що події у суді не виглядають переконливо з точки зору правосуддя. «Судді не впевнені в тому, що проголошують. Суддя Вовк та інші судді, які, до речі, перебувають у п’ятирічному терміні суддівського випробування, вони будуть ще проходити своє перезатвердження у Верховній Раді, не виглядають суддями», - сказав він.

«Я також звернув увагу на те, як виглядають прокурори. Ці прокурори також увійдуть у історію, ганебну історію прокуратури. Бо вибір є у кожного. Якщо тебе примушують до незаконних дій, кожен може піти у відставку, але якщо ти піддався страху, тоді ти робиш свій вибір. Цим прокурорам у майбутньому буде важко пояснювати у професійних колах те, яким чином вони застосували норми Кримінального кодексу щодо Ю.Луценка, зокрема, ст. 364 та 365», - сказав М.Сірий.

 

11:30. Суддя Вовк оголосив технічну перерву на 20 хвилин на прохання підсудного Юрія Луценка. За словами Вовка, судова колегія повертається в нарадчу кімнату.

 

У перерві Луценко на питання, яким буде вирок, заявив: «Вирок буде таким, який постановив замовник».

Луценко назвав замовника: «Це Віктор Янукович».

 

У перерві адвокат Луценка Олексій Баганець, якому чутно бубніння суддів, заявив, що судді зачитують, фактично, обвинувальний вирок прокурорів. «Суд довів вину Луценка у злочинній змові з екс-водієм щодо незаконного прийому його на роботу в якості оперативного працівника, незаконного нарахування йому трудового стажу та пенсії», - уточнив адвокат.

 

«Прогнози щодо вироку невтішні. Але побачимо...», - зазначив Володимир Ар’єв на сторінці у Фейсбуці.

11:54. Судді повернулися до зали суду, аби продовжити оголошення вироку.

«Юра, тримайся!», «Банду геть!», «Юрі волю», - такі гасла кричать під стінами суду прихильники Луценка.

За словами адвоката Ігоря Фоміна, суд до перерви закінчив оголошення першого епізоду загального обвинувачення, тобто щодо незаконного працевлаштування в МВС водія Леоніда Приступлюка. Фомін прогнозує, що вирок його підзахисному буде остаточно оголошено приблизно через 2-3 години.

Юрій Луценко також заявив журналістам, що сподівається «на перемогу демократичних сил».

 

Дивлячись на журналістів, які весь час змушені стояти під час виголошення вироку, екс-міністр вигукнув: «Опозиція оголосила політично-весняну акцію «Вставай». Ви всі її учасники у Печерському суді».

 

Окрім того, він сказав, що події у суді схожі на шоу. «Очевидно, що все це шоу замовлялося не для того, щоб мене випустити», - наголосив він.

Конвой заборонив листування Юрія Луценка з журналістами.

 

Старший син Ю.Луценка – Олександр – не зміг побачитися із батьком через опір конвою. Вони не дозволили йому наблизитися до клітки.

 

 

12.20 Суддя Г.Медушевська продовжує бубніння вироку. Епізод по виділенню квартири Л.Приступлюку. 

Суд встановив, що Луценко винний у незаконному виділенні квартири екс-водію.

12.45 Швидкими темпами судді дочиталися у вироку до епізоду про відзначення Дня міліції. Із вироку: у документі зазначено, що заходи були святковими!

Під час читання вироку суддею Вовком Луценко звернувся до присутніх в залі журналістів зі словами: «Ви чуєте, як тихо читають? Напевно, така брехня, що не можна голосно озвучувати». Після цього він звернувся до судді Сергія Вовка зі словами: «Ваша честь, читайте голосніше, щоб вас було чутно».

Естафету читання вироку перехопила суддя Царевич.
 

13:35. Суддя Вовк оголосив перерву в оголошенні вироку. Судова колегія видалилася в нарадчу кімнату.

Перерва – 30 хвилин.

14.25. Після 50-хвилинної перерви судді повернулися до зали суду і продовжили оголошувати вирок.

Серед присутніх у залі журналістів час від часу помітні народні депутати - Юрій Гримчак, Володя Ар’єв, Юра Стець, Олесь Доній, Андрій Павловський, Віктор Матчук, Лілія Григорович, Юрій Одарченко, політики Олександр Турчинов. Прийшов до суду вперше і Віталій Кличко.

***

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вважає, що суд, який тривав у його справі останні 8 місяців, був зайвим: «У мене оптимістичні очікування щодо Україну і реалістичні щодо сьогоднішнього вироку. Я зрозумів, що весь суд за 8 місяців був зайвим, тому що не зачитують свідчення свідків, які були в суді і зачитують свідчення тих, кого в суді не було. У кожному разі, в кінці сьогоднішнього вироку подумки буде додано: «Вітаємо дорогого Віктора Федоровича із закінченням другого року президентства».

Юрій Луценко також упевнений, що по ряду причин на свободу сьогодні не вийде.

***

Судді почали зачитувати резолятивну частину. Суд підтвердив, що з Луценка потрібно стягнути кошти, забрати ранг держслужбовця.

14.40. Раптово замешкавшись, суддя Вовк напівслові оголосив термінову перерву у засіданні!

Почавши читати резолютивну частину, судді прочитали про збитки, які має покрити Луценко - прокуратура просила 609 тисяч, а у вироку (який читають судді) - 643 тисячі гривень!), сказали про скасування рангу держслужбовця і запнулися на терміні ув’язнення. 

«Швидше за все, там стояли крапки у вироку! Вони вперше бачили сьогодні вирок!», - наголосила захисник Луценка – Ірина Луценко.

Сам Луценко припустив, що це пов'язано з тим, що судді взяли «той варіант вироку, який був написаний рік тому». Підсудний відзначив, що суд присудив йому велику суму компенсації державі, ніж вимагала прокуратура, що є незаконним.

 

 

Луценко пожартував: «Збулося народне прокляття - у суддів у роті пір’я поросло, яке заважає читати вирок».

===============================================================================

По последней информации суд вынес приговор: 4 года тюремного заключения.