Микола Томенко: Ліквідовано останній міф про сильну владу, яка несе стабільність Україні

Заступник Голови Верховної Ради, один з лідерів партії «Батьківщина» Микола Томенко заявив, що сьогоднішні події у Дніпропетровську ліквідували останній міф про владу, як сильну владу, що принесе стабільність Україні.

Таку думку висловив політик, коментуючи журналістам вибухи, які пролунали у Дніпропетровську в п’ятницю.
Віце-спікер висловив побоювання, що в Дніпропетровську знайшла своє втілення стара ідея - використовувати теракти для введення «надзвичайного стану».
За його словами, тому, що сталося у Дніпропетровську, є два пояснення.
«По-перше, влада продовжує перерозподіл ресурсів та нерухомості, і в рамках цього перерозподілу, зокрема, у Дніпропетровську вже не вперше виникають ситуації, при яких щодо тих, хто з цим не згоден, застосовуються всі методи, включаючи замах на вбивство», - сказав він.
Водночас, за словами Миколи Томенка, можливий й інший, більш системний сценарій, який виходитиме з того, що, «якщо країна перебуває в такій надзвичайній ситуації, необхідно мінімізувати права і свободи громадян та, як варіант, президенту на якийсь період ввести «надзвичайний стан». Адже президент як гарант Конституції повинен на все це реагувати».
Микола Томенко нагадав, що нещодавно вдалося «збити» кампанію про те, що стосовно президента готуються теракти.
«Тоді це було висміяне, тепер же, як варіант, ця ситуація може бути використана для обмеження свободи громадян», - додав він.
Відповідаючи на запитання журналістів стосовно припущень природи вибухів, що пролунали, та коментуючи інформацію щодо причетності до них правоохоронних органів, Микола Томенко сказав: «Я не виключаю, що влада і правоохоронні органи можуть бути серед організаторів такого сценарію, згідно з яким треба відволікти увагу світу та України від справи Юлії Тимошенко загалом та її побиття зокрема. І перевести всі дії у площину «рятування» України».
Окрім того, Віце-спікер сказав, що не здивується, якщо з огляду на ці події, влада запропонує невідкладно зібрати засідання Верховної Ради України, щоби розглянути це питання.