Америка мусить очолити зусилля для стримування Путіна. Діяти треба негайно - заява сенатора Маккейна про ситуацію в Україні

Вашингтон – Сенатор США Джон Маккейн зробив у п’ятницю наступну заяву щодо ситуації в Україні:

«Секретаря Керрі можна похвалити за те, що він каже правду про послужний список брехні, обману, агресії і крайнього невиконання зобов’язань, взятих недавно Росією в Женеві з метою деескалації кризи в Україні. Проблема в тому, що риторика і погрози секретаря Керрі не підкріплені діями з боку адміністрації, які здатні змінити спосіб думання та поведінку президента Путіна.

Це невдала схема: Чи це Україна, Сирія, Азія, чи інше місце, адміністрація багато говорить, але менше робить.

Россия привела в полную боевую готовность три мощные группы, - адмирал Кабаненко

«У результаті цього в Україні є сприйняття як слабкості, що президент Путін чітко трактує як дозвіл на вчинення нових актів агресії. В результаті, ситуація на сході України тепер ближча, ніж будь-коли раніше, до можливо відкритого, конфлікту. Порожні порози гірші, ніж мовчання.

Зараз настав час для рішучіших дій. Сполучені Штати повинні розширити санкції на найбільші російські банки, енергетичні компанії і такі сектори економіки як військова промисловість, які служать інструментами зовнішньої політики Путіна.

Если Путин вторгнется в Украину, сопротивление будет огромным - Сенатор США

НАТО необхідно рухатися до надійної і постійної військової присутності в Центральній Європі та країнах Балтії, у тому числі розширених можливостей протиракетної оборони. Нам потрібен трансатлантична енергетична стратегія, щоб зламати залежність Європи від російської нафти і газу. І ми повинні реагувати на прохання українського уряду щодо надання йому конкретної військової допомоги в рамках довгострокових зусиль з реформування та відновлення його збройних сил. «Ці та інші дії, терміново необхідні, щоб Росія відчула ціну за агресію і військову інтервенцію в Україну, яка продовжується і розширюється. За відсутності таких кроків, амбіції президента Путіна будуть лише рости, і криза в Україні, швидше за все, погіршиться і потенційно може поширитися на інші країни регіону.

"Взятие в заложники инспекторов ОБСЕ полностью легализовало военную помощь со стороны НАТО", - Березовец

Америка мусить очолити ці зусилля для стримування президента Путіна, і ми повинні закликати наших європейських союзників приєднатися до нас. Але якщо наші союзники не хочуть або не можуть цього зробити, Америка повинна діяти самостійно. Ситуація надто серйозна, щоб продовжувати політику жорсткої риторики і мінімальних заходів».