Путін запровадив пост модерний фашизм - політолог

Захопивши Крим Володимир Путін закінчив епоху, яка увійде в історію, як ера після Холодної Війни. Світ увійшов у нову добу, яка триватиме досить довго, каже політолог Ларрі Даймонд.

Один з провідних дослідників демократичних процесів у світі, професор соціології та політології Стенфордського університету Ларрі Даймонд поділився з Голосом Америки своїм баченням ситуації в Україні та поведінки Росії.

На погляд науковця, дії Кремля в Криму та на Сході України несуть смертельну загрозу світовому порядку. Володимир Путін – сучасний Гітлер, що добивається поставленої мети протилежними, більш витонченими, ніж Гітлер, методами, вважає Ларрі Даймонд. Поведінку Кремля він називає - пост модерним фашизмом.

"Зрозумійте мене правильно, рівень авторитарного контролю в Росії сьогодні не порівняти з нацистською Німеччиною. Там ще існує місце для громадянського суспільства, для незалежної думки, ще існує хоч і дуже обмежене сприйняття інакодумців. Але тенденції надзвичайно загрозливі".

Політолог не думає, що Кремль має далекоглядний план захоплення України, натомість намацує ситуацію і діє відповідно до реакції України та Заходу. На Сході України, Путін створив собі два варіанти розвитку подій, і обидва виграшні для нього, переконаний професор Даймонд. Він продовжуватиме розпалювати сепаратистські настрої та дії в Україні. Якщо українці не чинитимуть спротив, там виникнуть якісь автономні території, які фактично підлягатимуть Москві. У разі ж, якщо українці спробують протистояти, Кремлівська пропаганда змалює дії Києва, як боротьбу проти свого народу та введе війська, прогнозує експерт.

Настоящие санкции, это чтоб по всей России почувствовали – курорт кончился, настал крематорий, - Новодворская

"Як політолог, я маю віддати належне Путіну та його військовим і політичним стратегам, які проводять повільне захоплення Східної України. З погляду тактики, це дуже розумно".

Ларрі Даймонд переконаний, що Путін перебуватиме при владі ще досить довго, однак, його шалена популярність почне зменшуватись разом з прогнозованим погіршенням економіки.

"Сьогодні Путін для Росії, як стероїд, як наркотик. Ви відчуваєте хвилю енергії, сили, але її не можливо підтримати, оскільки вона неприродна. Під усім цим нафта та газ".

У Путина комплекс престарелого диктатора - депутат Госдумы. ВИДЕО

Ларрі Даймонд переконаний, що для майбутнього світу життєво важливо, щоб США допомогли Європі позбутися газової залежності від Росії, навіть за умови економічних втрат. А захід загалом, каже політолог, зобов’язаний надати Україні військову та економічну допомогу.