Заява генерального консула Росії в Криму Володимира Андрєєва про нібито співпрацю кримських татар з нацистами під час Другої світової війни є звичайною провокацією.

Таку думку в ефірі телеканалу ТВі висловив журналіст Віталій Портников.

"Я абсолютно впевнений, що те, що зробив генеральний консул Росії в Криму – це справжнісінька провокація. Він хотів не дозволити льотчикам, учням знаменитого аса часів Другої світової війни Амед Хан Султана, відвідати фільм, присвячений якраз цій людині і її біографії", - нагадав Портников.

Він назвав кілька версій, для чого повів себе так російський генеральний консул.

Російський шовінізм у Криму: Генконсул РФ підтримує ідеї Сталіна, вважаючи татар зрадниками

"Або сталінізм настільки переміг психологію російських чиновників, що перетворився у націонал-соціалізм. Або це свідоме бажання влаштувати таку провокацію, яка має зіштовхнути кримськотатарський народ з іншими етносами Криму. Або це намагання поставити Україну в складну ситуацію. Або просто нерозуміння, що робиться з нашою історією, з нашою спільною спадщиною", - пояснив журналіст.

"Я впевнений, що скомпрометувати народ легко, а от виправдатися після цієї компрометації дуже важко", - підсумував Портников.

Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/politics/_rosijskim-chinovnikam-postavili-diagnoz-tupih-provokatoriv/499071">Gazeta.ua</a>