Культурні «тушки»

Епідемія політичних «тушок» стала поширюватися на культурну галузь, і її, вочевидь, не зупинити, принаймні в гарячий передвиборчий сезон

Буде нова хвиля еміграції [якщо переможе Янукович], люди будуть відкинуті назад у культурному, економічному плані», – у 2004 році заявив в інтерв’ю Олег Скрипка, додавши, що коли президентом стане Віктор Федорович, то виїде з країни. У 2012-му один із символів Майдану заграв під іншу скрипку, назвавши нинішнього гаранта «ефективним менеджером». Певно, перерізання стрічок на реконструйованому Андріївському узвозі зі ставлеником Банкової в Києві Олександром Поповим додало музикантові віри у правлячу партію, адже нещодавно він сказав, що «із самого початку мріяв співпрацювати з владою». Ще й закликав інших брати з нього приклад. Дехто це зробив уже давно.

Наприклад, «полум’яна революціонерка» Руслана, що під час Майдану била в барабани під Кабміном, агітує на білбордах за ініціативу Попова – референдум для киян. Понад те, вона вже точно знає, хто переможе на наступних виборах міського голови, адже під час виступу у фан-зоні Євро-2012 співачка назвала нинішнього очільника КМДА мером. Схоже, епідемія політичних «тушок» стала поширюватися на культурну галузь, і її, вочевидь, не зупинити, принаймні в гарячий передвиборчий сезон. Валерій Харчишин із «Другої ріки» заспівав на День Перемоги разом із Наталею Королевською та Олєґом Ґазмановим «10-й наш десантный батальон». Не пасуть задніх і чимало представників «зіркового колгоспу Тимошенко», які виступали за Юлію Володимирівну під час минулої президентської кампанії, а нині не цураються провладних заходів. Очевидно, що ПР і її сателіти під час агітації «розбавлятимуть» традиційний коктейль із радянсько-російських облич шоу-бізу українськими «зірками», тож невдовзі лави охочих «співпрацювати» поповняться. Кожен виживає як може. І тільки співак Володимир Гришко лишається «над процесом», спочиваючи на лаврах «першопрохідця» культурних «тушок» – він-бо перебіг від Ющенка (був його радником, у 2006-му балотувався до Верховної Ради за списком блоку «Наша Україна») до табору біло-синіх напередодні президентських виборів-2010, коли стало зрозуміло, що Вікторові Андрійовичу главою держави вже не бути. Певна річ, тепер Гришко «радить» уже Януковичу.