Янукович не переконав Путіна на "зміну позиції"

Принципових угод у газовій сфері на переговорах президента Віктора Януковича і президента РФ Володимира Путіна досягнуто не було.

Про це повідомило газеті "Комерсант-Україна" високопоставлене джерело в департаменті нафтової, газової і нафтопереробної промисловості Міненерго.

"У нас була надія на те, що вирішити питання зниження цін на газ вдасться шляхом створення консорціуму на базі газотранспортної системи, але замість цього з боку Росії пролунали все ті ж політичні пропозиції про Митний союз", - сказав співрозмовник видання.

У Міненерго також відзначили, що цієї зими готуються значно скоротити споживання газу теплоелектроцентралями (ТЕЦ) шляхом їх часткового переведення на вугілля.

Водночас джерело в Кремлі сказало газеті, що "президенти вельми плідно поспілкувалися, однак говорити, що це (газове) питання вирішене, поки не можна".

Як повідомлялося, в суботу на початку зустрічі з Путіним Янукович сказав: "Можливо, у нас залишиться трошки часу поговорити і про газ... Ми б хотіли трішки змінити наші позиції у відносинах з Росією, тому нам є про що поговорити".

Далі зустріч продовжилась за зачиненими дверима, і про які-небудь досягнуті домовленості не повідомлялося.