Цар Путін.+ ВІДЕО

У Путіна - 20 палаців, 43 літака, 15 вертольотів і 4 яхти, якими він "змушений користуватися"

У Путіна - 20 палаців, 43 літака, 15 вертольотів і 4 яхти, якими він "змушений користуватися"

Російський опозиційний політик Борис Нємцов підготував нову доповідь, присвячену життю президента Володимира Путіна. Матеріал, який назвали "Життя раба на галерах. Палаци, яхти, автомобілі, літаки та інші аксесуари", Нємцов збирав разом з активістом руху "Солідарність" Леонідом Мартинюком, пише "КоммерсантЪ".

Автори доповіді вважають, що спосіб життя, який веде Путін, можна порівняти з життям монархів країн Перської затоки і епатажних олігархів. При цьомуофіційний дохід президента - 4 млн рублів - не покриває й невеликої частини його витрат.

Зокрема, Нємцов і Мартинюк підрахували, що в розпорядженні Путіна - "20 палаців, вілл, резиденцій", зазначивши, що "9 палаців з'явилися під час правління Путіна". Докладно описавши їх, автори повідомили, що, для порівняння, у глав США і Німеччини по дві резиденції.

До парку ж спеціального льотного загону "Росія", що обслуговує президента, входять, за даними доповіді, 43 літака і 15 вертольотів - "загальна вартість авіапарку близько 1 млрд доларів".

"Міні-флотилія" президента, що складається з "чотирьох розкішних суден", оцінена в 3 млрд руб.

Перерахувавши ж автомобілі, на яких пересувається глава держави (переважно Mercedes), автори наголосили, що "для громадян Путін у своїй декларації вказав, що володіє автомобілями ГАЗ М-21, ГАЗ М-21P, "Нива", автопричепом "Скіф". Колекція з 11 годинників Путіна оцінена в 22 млн рублів, що "становить шість його річних зарплат", зазначають опозиціонери. "Щоб чесно придбати одну тільки колекцію годинників, Володимир Путін мав не їсти і не пити цілих шість років. А якщо це подарунки, то вони повинні бути задекларовані, інакше це не що інше, як хабар вищій посадовій особі", - вважають автори доповіді.

Від попередніх восьми доповідей Бориса Нємцова чергова відрізняється тим, що в ній мало тексту і багато фотографій.

Коментуючи зібраний матеріал, прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков сказав, що "поки що незрозуміло, про що йдеться".

"Якщо у нас буде можливість ознайомитися з доповіддю, ми ознайомимося" – зазначив він і наголосив, що "інформація про держрезиденції, транспорт президента - абсолютно для всіх відкрита і тут жодної таємниці немає".

"Це все є держвласністю, і Путін, як обраний президент, відповідно до закону цим користується. Більше того, багатьма об'єктами він змушений користуватися", - додав Пєсков.