У Львові звільнився боєць «Грифона». Останньою краплею стало відео знущань над Михайло Гаврилюком. ВІДЕО

У Львові написав рапорт на звільнення працівник «Грифона» Микола Кобаса, який прослужив у спецпідрозділі чотири роки. Останньою краплею для такого кроку правоохоронця стало переглянуте відео, на якому «колеги» Миколи знущаються з оголеного затриманого – козака Михайла Гаврилюка. А ще він вирішив покинути службу через те, що на Майдані уже три тижні стоїть його батько.

Про це Микола Кобаса розповів у ексклюзивному інтерв’ю програмі «Особливий погляд» телеканалу "zik".

Микола став першим представником львівського «Грифону», який покидає лави спецпідрозділу через революційні події. Головний обов’язок «Грифона» – охорона судів. Але після сутичок на вул. Грушевського у Києві львівських бійців скликали у так званий резерв і розмістили на території Львівської обласної психіатричної лікарні на вул. Кульпарківській.

«Раніше ніколи не збирали резерв. На мій погляд, це сталося через страх перед агресивно налаштованими громадянами», – каже Микола Кобаса.

Останньою краплею для Миколи стало відео про знущання з козака Михайла Гаврилюка.

«Після такого я взагалі не хочу бути причетним до правоохоронців. І якщо чесно, мені зараз соромно, що я працював в органах внутрішніх справ», – пояснив своє рішення чоловік.

Хоча безчинства, відзняті на відео, чинили представники «Беркута», все ж, за словами Миколи Кобаси, «у ці дні кожен правоохоронець напоготові будь-якої миті їхати до Києва». Виконати цей наказ уже екс-«грифонівець» не зміг би, адже на Майдані три тижні перебуває його батько.

«Якби надійшов наказ застосовувати проти людей – нехай навіть не бойові патрони – а звичайні шумові чи димові гранати, я не зміг би цього робити. Хіба я зміг би кинути гранату, знаючи, що там мій батько?», – підсумував Микола Кобаса.