Від наслідків краху Росії Європу захистить лише Україна - професор

Режим Путіна руйнується на очах і може розвалитись протягом кількох наступних років. Коли це станеться, від ймовірної революції, путчу, чи навіть громадянської війни у Росії Захід зможе відгородити лише успішна, незалежна Україна.

Про це пише професор політології університету Rutgers Олександр Мотиль.

Експерт відзначає, що Росія зробила вибір на користь зовнішньої агресії та внутрішніх репресій, а не життєво необхідних реформ, відтак колапс країни - лише справа часу.

Мотиль зазначає, що Росія - перебуваючи на порозі економічного занепаду - розгорнула військові авантюри, які не зможе оплачувати безкінечно. Зрештою, це і обумовить крах режиму Путіна.

Для Украины сейчас главный ресурс - время. Нужно держать линию фронта и требовать от Запада санкций, - Шрайк

"Незабаром Росія вже не зможе оплачувати взяте на себе по мірі того, як її економіка та суспільство піддаватимуться все більшому тиску. У певний момент, порівняно незначний струс - бунт, вбивство, смерть - можуть спровокувати повстання, путч, чи навіть громадянську війну", - пише Мотиль.

Експерт вважає цей сценарій безальтернативним і попереджає - від наслідків краху Росії Європу може захистити лише Україна.

Пахнет Гаагой: Путина ожидает судьба Милошевича, - Немцов

"Захід нічого не може зробити, щоб попередити невідворотний занепад путінського режиму у Росії. Але Захід здатний чимало зробити, щоб обмежити шкоду від зміни режиму у Росії. Для цього необхідно активно підтримувати Україну та інші держави, яким загрожує Росія. Тим самим можна стримати нестабільність в Росії", - резюмує Олександр Мотиль.