Волонтеры требуют от Минобороны отчета о распределении гуманитарной помощи от Канады

Волонтеры Канады и Украины обратились к главе Минобороны Украины Степану Полтораку с требованием обеспечить эффективное и прозрачное распределение большой партии гуманитарной помощи Канады украинской армии.

Об этом говорится в петиции волонтеров на имя Министра обороны Украины

Волонтеры требуют сотрудничества Минобороны с волонтерскими организациями и группами в процессе распределения гуманитарной помощи. А также полного и публичного освещения распределения гумпомощи, в частности при помощи отчетов, а также обнародования списка полученной гуманитарной помощи с серийными номерами, в котором будет указано в какое подразделение был направлен груз.

Далее приводим полный текст петиции на языке оригинала:

Шановний Міністре Полторак,

У зв'язку із наданням Міністерством Оборони Канади нелетальної допомоги Українській Армії через Міністерство Оборони України згідно заяви Міністра Оборони Канади, пана Ніколсона від 26/11/2014 про передачу 30000 військових зимових курток та штанів, 70000 військових чобіт із системою Ґортекс, 4500 тактичних перчаток та в подальшому, низки тактичного обладнання такого як пристроїв нічного бачення, систем зв'язку, польового шпиталю і т.д., ми, волонтери та активісти України та Канади вимагаємо наступне:

1. Міністерство Оборони України буде надавати детальний, відкритий звіт громадськості по отриманню та розподіленню допомоги починаючи з першого дня її (допомоги) прибуття в Україну, включаючи період розмитнення пoсередництвом веб-сторінки, соціальних мереж та телебачення.

2. Міністерством Оборони України на офіційній веб-сторінці опубліковуватиметься відкритий список отриманих речей із серійними номерами та інфорамцією про те які частини та групи отримали допомогу (не вказуючи імена чи місцезнаходження) починаючи з першого дня видачі допомоги військовим.

Известный журналист Вахтанг Кипиани собирает средства на снайперскую винтовку для украинской армии. ФОТО

3. Міністерство Оборони України працюватиме із волонтерами для забезпечення максимальної ефективності та надійності забезпечення військових, особливо на передовій, надісланими Канадою куртками, штанами, чоботами із системою Ґортекс та тактичними перчатками.

У разі якщо Міністерство Оборони України не повідомлятиме громадськість за вищеописаними вимогами, волонтери та активісти України та Канади звертатимуться до журналістів та представників ЗМІ із проханням провести журналістське розслідування на підcтаві підозри про розкрадання допомоги. У разі відмови Міністерства Оборони України y наданнi інформації журналістам, волонтери та активісти в Україні змушені будуть звернутися із позовом до Генеральної Прокуратури України; в свою чергу, волонтери та активісти Канади звернуться до Міністерства Оборони Канади із проханням ретельної перевірки передачі допомоги українським військовим.

Сподіваємося на прозорість та співпрацю,

Волонтери та Активісти України та Канади