Олег Соскін: Саміт Україна-ЄС провалено. Януковича – у відставку!


 Янукович та його група своїми діями призвели до повного провалу саміту Україна-ЄС, який відбувався 25 лютого 2013 року у Брюсселі. Таким чином, можна зробити висновок, що Україна не просто тупцює на місці, не маючи угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яка не підписана ще з 2008 року, а що стосунки між нашою державою і найбільшим у світі політико-економічним утворенням взагалі зайшли у глухий кут.

Це тим більш небезпечно, оскільки Європейський Союз та Україна мають спільний кордон протяжністю 1383 км. По суті, Україна зі своїм прикордонним сусідом не має врегульованих згідно із міжнародним правом стосунків.
Керівництво Європейського Союзу та лідери країн, які є його членами, ще раз наголосили Януковичу на абсолютній необхідності та терміновості виконання всіх тих критеріїв, на базі яких функціонує Європейський Союз, а саме Копенгагенських та Маастрихтських угод.
Як відомо, під час візиту в Україну єврокомісара Фюле 7 лютого 2013 року було висунуто 19 пропозицій. Жодна з них, на сьогоднішній день, керівництвом України – Януковичем, Азаровим – не виконана. В першу чергу це стосується розгулу політичних репресій і терору, які сьогодні охопили Україну.
Те ж саме можна сказати про економічні критерії, підписаний Януковичем Податковий кодекс фактично знищив в Україні середній клас, малий і середній бізнес. Це ж стосується і правових критеріїв, адже в Україні сьогодні спостерігається повне свавілля і продажність суддівського корпусу, який обслуговує, як видається, лише інтереси сімейного клану Януковича. Практично знищене місцеве самоврядування, Україна займає останнє 47-ме місце в Європі за темпами впровадження у вищу освіту Болонського процесу.
Якщо оцінювати результати цього саміту, то можна говорити, що не було досягнуто жодного конкретного рішення, і всі розмови про те, що ЄС надасть Україні кредит у розмірі 610 млн. євро ігнорують той факт, що його надання передбачається лише після досягнення Україною порозуміння із МВФ, яке неможливе без виконання критеріїв Міжнародного Валютного Фонду.
Як відомо, співпраця України та МВФ зайшла у глухий кут, тому що для того, аби було просування в цьому напрямку, потрібно зламати ту корупційну схему, яка діє в Україні між українськими та російськими чиновниками і структурами, приватними і державними монополіями в рамках газової та харківських угод. Це одне із найбільших джерел корупції, хабарництва і збільшення статків правлячих кланів в Україні і в Росії. Тому цей корупційний механізм, на руйнації якого наголошує МВФ, ліквідований бути не може, поки при владі в Україні знаходиться кланова сім’я Януковича.
Чи не найважливіша вимога Європейського Союзу до Януковича – звільнити всіх репресованих і припинити політичні репресії – не може бути виконана, і це, окрім усіх інших політичних та економічних факторів, схоже, також пов’язано і з психічним станом Януковича, оскільки складається враження, що він отримує психологічну насолоду, здійснюючи моральні і фізичні тортури над Тимошенко і Луценком.
Зараз головна мета Януковича і його групи та синів підпорядкована, як виглядає, тому, щоб засудити Тимошенко до довічного ув’язнення по висмоктаній з чийогось пальця так званій справі Щербаня. Хоча Янукович та його оточення,як можна припустити, готові піти на ще радикальніший крок і фізично позбутися Тимошенко, беручи до уваги висловлювання комуністичного диктатора Джугашвілі (Сталіна): «є людина – є проблеми, немає людини – немає проблем». За прикладами далеко ходити не треба, достатньо подивитися на ту хвилю вбивств, яка зараз нахлинула на Україну, останній приклад – викличне, дикунське вбивство у білий день поблизу приміщення місцевої ради міського голови Сімеїза.
Таким чином можна ще раз повторити, що саміт Україна-ЄС зазнав провалу, жодного результату не було досягнуто. Януковичу поставлено керівництвом Євросоюзу вимогу до початку травня виконати всі 19 критеріїв. Зроблено це, зрозуміло, не буде, і Янукович, схоже, й не хоче цього робити. Альтернативою цьому може бути закручування гайок, спроба посилити режим, збільшити свої диктаторські повноваження, в цьому випадку Янукович повинен перейти до відкритих масових політичних репресій, а потім, як Лукашенко і Назарбаєв, які таким чином нищили свої країни, чинили і продовжують чинити тортури над своїм народом, здатись на милість Москви і стати її сатрапом. Ось такий кінець може чекати на Януковича і його клан.
Невже українська нація і український народ надалі все це терпітимуть? Невже немає людей, персон, духовної, моральної, наукової, врешті-решт, церковної еліти, керівників місцевого самоврядування, політичних партій, які дадуть відсіч цьому геноциду, який зараз здійснює Янукович та його клан стосовно української нації та української держави?
По суті, Янукович перетворюється на кліше, на маленьку копію диктаторів, які у 20 столітті залили кров’ю весь Євразійський континент. Бачити таку наругу, такий фарс сьогодні в 21 столітті в центрі Європи і терпіти все це – це повне неподобство, це неприпустимо для людей, які вважають себе громадянами, а не біоістотами чи тваринною масою.
Вкотре звертаюся до всіх лідерів парламентської і польової опозиції, до громадян, які вважають себе українцями, які вважають себе моральними людьми, до молоді, офіцерів, військовослужбовців, священиків, церковних ієрархів починати діяти згідно 5 статті Конституції і формувати комітети з прямому народному управлінню державою – на рівні місцевих громад, в регіонах і на центральному рівні. І скликати всеукраїнське народне віче для перезаснування Української держави, як це свого часу робила і Франція (нинішня французька держава називається П’ятою республікою), і Польща (поляки називають нинішню Польську республіку Третьою Річ Посполитою). А Януковича, Азарова, Рибака та інших представників режиму бандократії негайно відправити у відставку.
Олег Соскін