Депутата від "Батьківщини" Сергія Власенка позбавили депутатського мандата. Про це у п'ятницю повідомить на прес-конференції глава політради об'єднаної опозиції "Батьківщина"Олександр Турчинов.

Прес-служба "Батьківщини" анонсувала прес-конференцію на 9:30 саме за такою назвою: "Нова хвиля політичних репресій: влада незаконно позбавила Сергія Власенка депутатського мандата і планує його арешт".

"Здається, продажні суди і судді остаточно заміняють волю тисяч виборців. Ситуація з Власенком - не жарт. Завтра будуть деталі. Інша справа, що для остаточного позбавлення мандата треба 226 голосів у ВР, але тенденція тривожна. Банда пішла "по-бєспрєдєлу". А громадянам пора вже усвідомити: за них все вирішує групка кількох моральних уродів, які всіх інших вважають сміттям. Навіть суддів що ухвалювали потрібне рішення", - написав на своїй сторінці у Facebook Володимир Ар'єв,повідомляє Gazeta.ua

Як відомо, відповідно до Конституції рішення про дострокове припинення повноважень народного депутата приймається більшістю від конституційного складу Верховної Ради. Однак у разі невиконання вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності повноваження народного депутата припиняються достроково на підставі закону за рішенням суду.

Власенко, будучи захисником Юлії Тимошенко та депутатом Верховної Ради, мав адвокатське посвідчення, яке лише нещодавно попросив анулювати. При цьому на судових засіданнях по справах екс-прем'єра Власенко завжди наполягав, що він не адвокат, а захисник, яким за старим КПК могла бути будь-яка особа.

Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/politics/485034">Gazeta.ua</a>