Ющенко доводитиме на виборах "злочинну сутність" Тимошенко

Непрохідні опозиціонери можуть відтягнути на себе 10% голосів на виборах до Ради.

Напередодні виборів у владному таборі є зацікавленість у появі багатьох псевдоопозиційних або просто явно непрохідних політичних проектів, які свідомо чи несвідомо відіграватимуть роль важливого інструменту в боротьбі за утримання і зміцнення влади. До таких проектів тижневик "Тиждень", зокрема, зараховує партії колишніх депутатів від БЮТ - "Україна – Вперед!" Наталії Королевської, Радикальна партія Олега Ляшка та "Україна Майбутнього" Святослава Олійника. "Не виключено, що в передвиборчий період українці дізнаються від Ляшка багато нового про представників команди ЮВТ, які йтимуть за спільним списком "Батьківщини" і "Фрон­­ту змін", - пише видання.

На другому місці за рівнем рейтингу серед політсил, що мають сумнівні шанси пройти до парламенту, "Громадянська позиція" вихідця з НУ – НС Анатолія Гриценка. Якщо вона не знайде вдалого варіанта інтеграції з іншими партіями, то об'єктивно зіграє на розпорошення голосів опозиційного виборця. Ще одна електоральна загроза опозиції надходить від правого флангу, де неквапно об'єднуються націонал-демократичні сили на чолі з "Нашою Україною" та Українською народною партією Юрія Костенка.

"Старі нацдеми" цілком спроможні відтяти в опозиції 1–2% голосів, зазначає видання. Понад те, своєї функції Ющенко схоже, не цурається, а навіть сприймає її як чергову "місію". За словами джерел видання в "Нашій Україні", на одному з останніх засідань політради партії Ющенко чітко окреслив своїм соратникам мету походу НУ на вибори: не перемогти, а "показати суспільству злочинну сутність опозиції, яка зібралася в Комітеті опору диктатурі під проводом Юльки".

Видання також прогнозує, що незабаром провладний виборчий штаб можуть потішити й кілька інших проектів із середовища НУ – НС: "Єдиний центр" Віктора Балоги, "Християнсько-демократичний союз" Давида Жванії, "ПОРА" Владислава Каськіва. За найскромнішими підрахунками, втрати від розтягування голосів псевдоопозиційними та непрохідними опозиційними партіями становитимуть щонайменше 10%. При цьому вони поділяються на два типи: "професійні" – ті, хто свідомо працює над падінням рейтингу опозиції, і "принципові" – ті, чиї амбіції не дають змоги інтегруватися з однодумцями, пише "Тиждень".