Россія намагається зупинити процес євроінтеграції України - екс-голова МЗС

Незапланована зустріч президента Віктора Януковича та президента Росії Владіміра Путіна 26 травня свідчить про спробу Росії відмовити Україну від євроінтеграції.

Про це заявив екс-глава Міністерства закордонних справ Володимир Огризко в ефірі 5 каналу.

"На мою думку, йдеться про речі значно більші, ніж ГТС, йдеться про вибір України, і, властиво, всі ці спроби російської сторони змусити Україну не робити вибору ми спостерігаємо вже не один місяць з різним ступенем активності", - сказав колишній дипломат.

"Але поки, мені здається, російській стороні не вдається "дотиснути" і переконати українську сторону в тому, що треба відмовитися від європейського вибору, і в цьому я бачу певний позитив", - додав Огризко.

Водночас він зазначив, що прихований характер зустрічі свідчить про те, що в українсько-російських відносинах усе ще відсутні нормальні прозорі відносини і все відбувається в умовах, коли спочатку все приховується, а потім раптово повідомляється про нові домовленості.

"Мені здається, що зараз у дуже багатьох кремлівських кабінетах зрозуміли, що Україна йде, і, властиво, Кремль втрачає вплив на Україну, і ось зараз, у тому числі останні, остання ця непередбачена... зустріч, вона свідчить про те, що відбуваються останні спроби зупинити процес (євроінтеграції)", - додав Огризко.

Він також підкреслив, що, на його думку, Росія на цьому етапі намагається загальмувати те, що практично вже загальмувати неможливо, маючи на увазі можливе підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС на саміті у Вільнюсі у листопаді 2013 року.

Екс-міністр виключає можливість інтеграції одночасно у двох векторах - у Митний союз Єдиного економічного простору (Росія, Білорусь і Казахстан), з одного боку, і в ЄС - з іншого.

На його думку, Україні потрібно інтегруватися туди, де пропонують правові гарантії захисту державного суверенітету, і такі гарантії може запропонувати тільки ЄС, а не Митний союз.

Як повідомлялося, 26 травня в Сочі відбулася зустріч президента Януковича з російським президентом Владіміром Путіним.

Читайте также: У Януковича молчат о чем они договорились с Путиным

Нагадаємо, на 28-29 травня планується зустріч Януковича з лідерами країн Митного союзу в Астані, у рамках засідання Вищої Євразійської економічної ради.

Раніше ЗМІ повідомляли, що на найближчій зустрічі глав держав ЄврАзЕС може відбутися підписання меморандуму про статус спостерігача України в МС.

В той же час у березні прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що Україна в статусі спостерігача у Митному союзі не матиме жодних привілеїв і не зможе впливати на прийняття рішень, поки повністю не приєднається до об'єднання.

Тиждень.ua