Європа застерігає Росію від митного тиску на Україну

Комісар ЄС із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив про неприйнятність зовнішнього тиску на Україну через намір країни підписати угоду про асоціацію з Європейським союзом.

Про це він сказав після зустрічі у Брюсселі з секретарем Ради національної безпеки та оборони Андрієм Клюєвим.

"Ми торкнулися також нещодавніх подій в Україні, і я підтвердив позицію Європейського Союзу, що будь-який тиск ззовні на Україну, пов'язаний з амбіцією підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, є неприйнятним", - заявив єврокомісар

Фюле наголосив, що зону вільної торгівлі не можна використовувати як підставу для митних обмежень.

Він також нагадав про заяви Росії щодо посилення митних перевірок українського імпорту через можливе підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

"Дозвольте мені нагадати, що Угода про асоціацію не спрямована на запобігання розвитку конструктивних відносин України з Митним союзом, поки вони базуються на повазі правил СОТ і не суперечать зоні глибокої та всеохоплюючої вільної торгівлі", - сказав єврокомісар.

Водночас секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв заявив, що Україна планує продовжувати інтеграційні процеси з Росією. «Ми плануємо зберігати й продовжувати наші відносини й інтеграційні процеси з Росією, країнами Євразійського співтовариства й іншими світовими лідерами й новими центрами економічного розвитку», – сказав український урядовець.

Як повідомлялось, секретар РНБО Андрій Клюєв також заявив, що українська влада робить все можливе, щоб Угода про асоціацію з ЄС була підписана восени. Він також висловив сподівання, що необхідні для євроінтеграції законопроекти будуть ухвалені ВР вже у вересні.

Єврокомісар Штефан Фюле запросив секретаря РНБО Андрія Клюєва на розмову про готовність України до підписання угоди про асоціацію з ЄС.

28 серпня у Брюсселі запланована зустріч Фюле з лідерами опозиції Арсенієм Яценюком, Віталієм Кличком та Олегом Тягнибоком.

Радіо СвободаІнтерфакс-Україна