Європа засудила українські вибори (ДОКУМЕНТ)+ ВІДЕО

Сьогодні місія спостерігачів від низки найвпливовіших європейських інституцій: Європейського парламенту, ОБСЄ, Парламентської асамблеї Ради Європи та парламентської асамблеї НАТО оприлюднила попередню оцінку українських парламентських виборів.

Оцінки європейських спостерігачів достатньо жорсткі. Перш за все, на цих виборах не було рівних умов для всіх учасників перегонів. Мало місце зловживання адміністративним ресурсом, спостерігалася недостатня прозорість фінансування виборчої кампанії та партій, а також брак збалансованого висвітлення виборів у ЗМІ.

Процес встановлення підсумків голосування оцінений негативно через непрозорість та грубі порушення. Грубі порушення при підрахунку голосів зафіксували в третині звітів міжнародних спостерігачів.

Миссия наблюдателей ОБСЕ критикует выборы в Украине. Об этом, как сообщает "Украинская правда", заявила вице-президент ПА ОБСЕ Вальбурга Габсбург Дуглас. "В нашем совместном заявлении мы можем утверждать, что выборы характеризовались нехваткой свободных условий для участников выборов, злоупотреблением админресурсом, нехваткой сбалансированного освещения в СМИ", - отметила она.

Формування виборчих комісій також визнано незадовільний, окремо вказується, що Партія регіонів отримала контроль над більшістю з них. Спостерігачі також вказали, що Партія регіонів дуже часто не розмежувала свої партійні інтереси з інтересами держави.

«Главком» публікує повний спільний звіт від низки міжнародних організацій. Зазначимо, що саме ці організації вважаються найавторитетнішими. В той же час, представники Партії регіонів намагаються оперувати позитивними оцінками українських виборів, спираючись на маловідомі місії спостерігачів.

 (ДОКУМЕНТ)