Путін збирається нарощувати військову присутність Росії в Севастополі

Росія розраховує укласти угоду з Україною про порядок модернізації Чорноморського флоту в Криму до кінця 2012 року. Про це заявив під час святкування Дня ВМФ Росії у Севастополі командувач флотом контр-адмірал Алєксандр Фєдотєнков.

"Зараз ми продовжуємо переговори щодо конкретизації угоди, яка доповнює угоду 1997 року щодо поділу Чорноморського флоту. Формування цього документу вступило у завершальну фазу. Ми розраховуємо підписати угоду до кінця року. Вона надасть нам можливість заводити до Севастополя нові кораблі", - сказав командувач.

Російський воєначальник також підтвердив, що перший новозбудований корабель має прибути до Севастополя у 2014 році.  Адмірал Фєдотєнков також заявив, що російська сторона планує "нарощування бойового потенціалу як у Новоросійській базі, так й у Севастополі".

У свою чергу міністр оборони України Дмитро Саламатін утримався від конкретизації термінів укладання угоди, відповівши, що "переговори тривають, ми прагнемо підготувати угоду".

Читайте також: Політика Росії щодо ЧФ: Севастополю – славу, Новоросійську – кошти

Раніше екс-депутат російської Держдуми Костянтин Затулін заявив, що Клацнутикозирем Росії на переговорах з Україною щодо заміни старих кораблів ЧФ на нові є ціна на газ. Переговори про модернізацію російських озброєнь у Криму тривають майже 10 років.

Український МЗС наполягає, що будь-яка заміна має проводитись з дозволу України, а також за принципом "тип на тип" і "клас на клас". Натомість російська сторона прагне збільшити потужності свого угруповання у регіоні.

Нагадаємо, 29 липня Україна і Росія спільно відзначають День флоту.