Путін вважає, що може поводитися з режимом Януковича "як із ватагою боягузливих панків" - експерт

Торгова війна буде болісною для України, але вона не матиме тих наслідків, яких очікує Владімір Путін, бо українці все більше прагнуть життєздатності та незалежності своєї країни.

Про це у своєму блозі на The World Affairs пише професор політології Університету Ратджерса у Ньюарку Олександр Мотиль, повідомляє Тиждень.ua

Розпочавши торгову війну проти України, Росія в чергове продемонструвала, як мало російські еліти знають про Україну. Повернення до Митного Союзу є недоречним із низки причин, - вважає Мотиль.

Режим Януковича довів протягом останніх трьох років, що добробут українців його цікавить найменше. «Хоч рівень життя українців може катастрофічно знизитися у результаті російських дій, Янукович та його оточення не втратять спокою ні на мить», - вважає він.

Крім того, Мотиль зауважує, що, «зважаючи на головний пріоритет режиму Януковича, яким є його власний добробут, російська торгова війна, руйнуючи лише його невелику частину, призведе до того, що Янукович, його «Сім’я» та численні друзі дивитимуться на свого колишнього союзника із недовірою, підозрами та зневагою. Лише в останню чергу вони зараз хотітимуть приєднатися до Митного Союзу, що зробить їх та їхнє багатство постійно залежним від примх Москви».

За словами експерта, Янукович та регіонали гордяться тим, що вони жорсткі та демострують, що їх не залякати, "і як і американські мафіозі, вони, в першу чергу, хочуть поваги".

«Очевидно, що віра Кремля у те, що він може поводитися з режимом Януковича як із ватагою боягузливих панків є важкою образою «славним хлопцям», що керують Україною».

На думку професора Мотиля, «українці втомилися бути заляканими своїм власним урядом та зовнішніми силами». Вони ображені лицемірством Європейського Союзу та його зусиллями зробити подорожі для простих українців такими складними, в той час наголошуючи на дотриманні Україною норм ЄС.

«Більшість цієї образи тепер буде перекладено на режим Путіна, чиї каральні економічні санкції очевидно спрямовані на те, щоб зачепити і без того нестабільне життя українців», - вважає експерт.

«Тепер чітко видно, що три роки безгосподарності регіоналів змусили українців цінувати те, що вони все ще мають – країну. Якщо так, то російські неоімперські наміри та нездатність визнати відмінність України лише посилить їхнє рішення залишатися незалежними, отже поза Митним Союзом». - додає Мотиль.

На його переконання, якщо взяти до уваги усі ці фактори, то «Президент Янукович» скоро усвідомить свою «глибоку» та «непохитну» любов до України та загорнеться в український прапор».