Олександра Кужель заявила, що виборів не буде

 

«Моя 100-відсоткова впевненість, що це не вибори.  Це війна, -заявила у Вінниці на прес-конференції кандидат у народні депутати, екс-голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Олександра Кужель. - Це продуманий злочин проти держави, проти українського народу, і судити сьогоднішню владу має Міжнародний трибунал».

Під час виступу Олександра Кужель назвала три кроки влади, які, на її погляд, знищують Україні.

- Це створення державного підприємства «Укрбудінвест». Казали, аби навести порядок в експорті зерна. А два тижні  тому 99% цієї державної компанії передані невідомій кіпрській компанії. Також два тижні депутати проголосували за створення земельного банку. В уставний капітал вони забирають всі державні землі сільськогосподарського призначення. Там є пункт  - консолідація земельних паїв, які є у людей. Одна жінка з села з Донецької області кричить: «Рятуйте! Депутат облради на себе оформила всі хати в селі. Бо в селі ніхто в БТІ не оформлював хати і не вводив їх у експлуатацію, бо не знали». Так ось вона оформила на себе всі будинки і каже - переписуєш на мене свій пай у 7 га і переписую на тебе твій будинок. І сказала, якщо не підпишуть, вона спалить наші будинки. У когось виникає сумнів, що спалять? Поїдьте в Одесу на пляж «Аркадію», тільки зайдете, з правого боку п’ятачок з дотла спаленими п‘ятьма ресторанами.

Олександра Кужель порадила українцям не підписувати договори оренди паю, де була згода на закладення землі в банку.

- От зараз оренда коштує 400 грн в місяць, вони дають 2000 гривен і маленький додаток до договору. Два місця люди отримують по 2 тисячі, а потім ділки закладають землю у банк, беруть кредит і зникають,- каже політик.

Багато уваги Олександра Володимирівна приділила договору з американськими фірмами договір про видобуток  сланцевого газу в Україні.

- 70% видобутого газу йде американцям, 15% - державній компан «Надра України». А 15% - невідомій фірмі, зареєстрованій у спальному районі Києва, де директором якась дівчинка з Київської області. Я подивилася все що є і інтернеті про сланцевий газ. Знайшла фільм «Газленд». Його зняли прості люди, які показали, що стало з Америкою в тих місцях, де видобували сланцевий газ. Президент Франції два тижні тому заборонив видобуток сланцевого газу. У жодній країні Європи його не видобувають. А ми зраділи. Бо в  Донецькій, Харківській, Івано-Франківській, Львівській та на шельфі Чорного моря буде газ. Але ми не знаємо, що у тих місцях де йде видобуток сланцевого газу одразу зникає питна вода, помирають домашні тварини, люди кидають свій житло і бізнес і тікають.

Цього ж дня Олександлра Кужель відвідала Прозорі офіси у Вінниці - по вул.Космонавтів та у міськвиконкомі.

- Таких прикладів налагодження стосунків між місцевою владою і бізнесом, між мерією і громадою в Україні, на жаль, небагато, – поділилася враженнями Олександра Кужель. - Починання вінничан потребують законодавчої підтримки, адже далеко не всі питання держава дозволяє вирішувати в рамках «єдиного вікна».

Приклад і досвід Вінниці Олександра Кужель намагатиметься пропагувати в Україні.