В наших інтересах утримувати Путіна від війни аж до краху його режиму, - Портников

 останови заразу!

В інтересах України утримувати Путіна від війни аж до краху його режиму. А цей крах неминучий

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив про продовження підготовки до зустрічі в «нормандському форматі» в Астані. Її учасниками стануть президенти України, Франції, Росії і федеральний канцлер Німеччини. А прийматиме гостей президент Казахстану. Проведення зустрічі – головний підсумок недавньої поїздки президента Нурсултана Назарбаєва до Києва і Москви.

Після зустрічей казахстанського лідера з Порошенком і Путіним він також розмовляв з федеральним канцлером Ангелою Меркель – так що зацікавленість сторін у новій зустрічі є очевидною.

Інше питання – що може змінити Астана? Розраховувати на серйозне зрушення в ситуації не доводиться. Президент Росії все ще не здатний усвідомити наслідки економічної кризи в країні для свого режиму і себе особисто. Тут не тільки впертість Путіна, тут ще й його жахлива некомпетентність. Путін розраховує протриматися на резервах до нового підвищення нафтових цін. У тому, що вони підвищаться, він не сумнівається.

Новый год - это конец режима Путина, - The Wall Street Journal.

А в тому, що його кличуть до Астани, Путін бачить зацікавленість Заходу в зближенні з Росією і збереженні обличчя. Саме так! Це Меркель з Олландом хочуть зберегти обличчя, а зовсім не Путін! Так навіщо ж йому тоді йти на компроміси? Звичайно, він буде робити вигляд, що зацікавлений у мирному вирішенні конфлікту – а сам допомагати бандитам. І він не піде з Донбасу – бо вірить, що окупація частини української території – кращий важіль тиску на Україну.

Тоді навіщо ж нам потрібна Астана? А тому, що в наших інтересах утримувати Путіна від війни аж до краху його режиму. Цей крах неминучий саме в силу некомпетентності глави держави, дурості його оточення, несприятливої економічної кон’юнктури і нерозуміння самим російським суспільством рівня загроз. І не потрібно думати, що мова йде про довгий час. Режим зберігся б надовго, якби йшлося про природні процеси. Але саме тому, що Путін завжди робить помилку там, де розумна людина знайде правильне рішення, крах прискориться. Головне – щоб до цього краху Путін не пішов би війною на нас або будь-яку іншу країну.

Россия через несколько лет - это сегодняшняя ЛНР, - Казанский

А про деокупацію нашої території будемо домовлятися з наступником президента Російської Федерації – або того, що незабаром виникне на її місці.

Віталій Портников, Радіо Свобода