Піший похід на ''Міжгір'я''. Результати тестування маршруту

Група громадських активістів здійснила тестовий піший похід на "Міжгір'я". Виявилося до резиденції Віктора Януковича від станції "Героїв Дніпра" 10-11 км. Ми трохи "схалтурили" під'їхали автобусом до КП, отож пройшли пішки десь 7 км. Зайняло це у нас 2 години.

Йти було дуже легко. Дорога на "Міжгір'я" широка, гарно відремонтована. Було досить холодно, вітер бив в лице. Проте йти навіть в погану погоду набагато легше ніж стояти на Майдані. І хлопці і дівчата стверджували, що їм було навіть спекотно. Особливо тепло ставало від народної підтримки, автомобілі, що їхали по трасі, коли бачили наші транспаранти "На Міжгір'я" сигналили. Ми скандували: "Ми йдемо".

Розважали нас і силовики. Навколо нас крутилися, як мухи різні автомобілі міліції, держохорони, які пригальмовували і знімали нас на камери.

Біля Вишгороду біля нас зупинився скромний автомобіль, водій вийшов і попередив, що в Нових Петрівцях нас уже чекають: дорога перегороджена будівельною технікою і міліцією. "Я хочу приєднатися до вас, – сказав чоловік, – тільки дітей, що в автомобілі, додому відвезу".

На повороті з траси на "Міжгір'я" ми невдовзі справді побачили Камаз, що перегородив дорогу разом з десятком легкових автомобілів та кілька ДАІшників.

Ми обійшли всю цю першу "лінію оборони" Януковича обабіч дороги, ніхто нас не займав. Хіба що різні автомобілі міліції та держохорони почали крутися навколо нас вже суцільним роєм.

Ще кілька сотень метрів і дорога вивела нас на вершину невеликого пагорба з якого ми побачили другу "лінію оборони" – за п'ятсот метрів від головних воріт "Міжгір'я" всю дорогу від краю до краю було перегороджено спецназом зі щитами. Тут же знаходилося кілька Камазів, автомобілів міліції. А ще обабіч дороги стояли прості люди, мешканці Нових Петрівців, що прийшли нас підтримати.

Варто нам було наблизитися до лави "Беркуту", як до нас кинулися міліціонери разом зі слизьким і неприємним чоловічком з бігаючими очками. Це був голова сільради Нових Петрівців Радіон Старенький.

Той зустрів нас традиційними словами, що акції протесту в Нових Петрівцях заборонені судом. Ми Старенькому пояснили, що це не акція протесту, а тестовий похід на Міжгір'я. І що він може передати тим перед ким вислужується, щоб ті передали Віктору Федоровичу, що це лише перевірка маршруту по якому в гості до Януковича зовсім скоро прийде 100 тисяч українців, а може навіть і мільйон. І можливо кілька тисяч з них і до Старенького в сільраду завітають.

Треба сказати зі Стареньким мені доводилося спілкуватися раніше. Це відбувалося традиційно останні 3 роки підряд в День Журналіста, коли працівники мас-медіа збиралися під воротами Міжгір'я. Однак ніколи до того мені не було так приємно спостерігати за Стареньким, як нині. Адже він реально був переляканий.

За тим ми продовжили свою ходу. Щоб не порушувати правила пройшли по зебрі через дорогу перед самим носом "Беркуту" і рушили назад.

"Хлопці, – я ж бачу, – ви також душею з нами", – наостанок звернулася я до "космонавтів" і помітила, що мої слова викликали приязні посмішки на кількох обличчях.

До речі, це не був остання лінія оборони, якою Янукович захищався від...25 громадських активістів, що вирішили протестувати дорогу на "Міжгір'я". За їх спинами, вже біля воріт "Міжгір'я" я побачила, ще кілька шеренг "космонавтів" зі щитами.

Янукович реально переляканий, якщо для охорони від 25 людей, задіюються такі великі сили спецназу, десятки автомобілів держохорони, ДАЇ та міліції.

Отже це досить вдала технологія. Як виявилося малими групами можна примушувати Януковича оборонятися, піднімати сотні бійців, таким чином залишати його без ресурсу для силових атак.

До речі, до мене дійшла інформація, що "Беркут" вже серйозно вимучений. Бійці чергують без сну та перепочинку.

Не знаю чи це правда, але мені передали інформацію, що начебто, щоб "зняти напругу" Янукович на днях влаштував особливо криваве полювання в Сухолуччі. При чому сотні "беркутівців" охороняли місцину, де полював Янукович, по периметру. Януковичу була забава, а хлопці, що попередню добу охороняли державні установи просто валилися з ніг.

Отже варто постійно ходити під Міжгір'я, витомлювати "Беркут", щоб він був не здатний виконувати силові сценарії влади. І взагалі для того, щоб перехоплювати ініціативу.

А тепер підсумок. Я, як людина, що вже тестувала паркани "Міжгіря", охорону "Міжгіря", а тепер завдяки підтримці 25 відчайдухів протестувала дорогу на "Міжгіря" можу зробити наступний висновок: народ зможе.

Не має жодних проблем прийти під Міжгір'я великим людським морем. І це треба зробити хоча б для того, щоб у кожного наступного Президента ця картина стояла в очах. Щоб ніхто більше не смів грабувати країну і демонстративно будувати собі розкішні маєтки на вкрадені в корупційних схемах державні гроші.

Тетяна Чорновол