Під час першого прем'єрства Віктор Янукович поводився, як досвідчений стратег, однак зараз ним маніпулюють люди з його найближчого оточення.

Про це у коментарі Gazeta.ua розказав народний депутат попередніх скликань Тарас Чорновіл.

"Той Янукович, якого я пам'ятаю у 2003-2004 роках, - це була мудра, виважена людина, яка могла сприймати будь-які фрази і адекватно на них відповісти. Тоді він сам організував кілька інтрижок. Одна з них з тих часів, коли Колесніков сидів, Лук'янов переховувався десь у Токіо, а купа народу була під слідством або "в бєгах" (після перемоги помаранчевої революції - ред). При Ющенкові був дійсно сильний тиск, його люди грали дуже серйозну гру проти Януковича. Вони ставили ультиматум: "На виборах третину виборчого списку віддайте нашим людям - і всі будуть на свободі". І тут раптом в Ющенка відбувається обвал: Тимошенко у відставці, Порошенко теж. Ющенко починає готувати новий уряд Єханурова, абсолютно вірнопідданий. Йому треба для цього людей - щоб вони "правильно" проголосували. І потрібно нейтралізувати можливі заходи з боку Тимошенко. А Юлі була потрібна підтримка Януковича - тоді я два рази бачив її в "Зоряному". Перший раз вона приходила з Волковим, він її супроводжував, як паж, з шубкою її носився. Та як збирався разом з нею зайти в кабінет, вона каже: "Ти здесь посидишь!". З кабінету вона як на крильцях вилетіла - Янукович все, що треба, їй пообіцяв. Сказав: "Юля, ми тебя поддержим, все будет хорошо". Єханурова провалили одразу і демонстративно вигнали з фракції двох людей, які за нього проголосували - Бойка і ще когось", - сказав Чорновіл.

За його словами, після того Ющенко запанікував.

"Він відчув, що пахне переворотом, і що зараз вже він сам разом з сімейкою і "любими друзями" може опинитися в тюрмі. Я був свідком, як він передзвонив Януковичу і довго і нудно щось йому там пояснював. А Вітя спочатку був ніби стривожений, а потім так, "в розвалочку", говорить: "Ну да-да, Андреевич, хорошо, ну, подъеду". Поїхав, довго вони говорили, і після того "всьо стало хорошо" - він підписав Універсал національної єдності та фракція проголосувала за Єханурова. Юля, коли другий раз до нього пригнала - вийшла звідти, як побита собака. Вона зрозуміла, що він її використав і кинув", - зазначив Чорновіл.

На думку Чорновола, Янукович потрапив під вплив оточення внаслідок торгів за своє друге прем'єрство.

"Думаю, відбулися дуже жорсткі торги за цю посаду - з представниками Ющенка з РосУкрЕнерго. Тобто, з Фірташем. Віктор Ющенко повністю був під ним. Його брат Петро мав там свій бізнес, дуже серйозний, свої відкати - а там між братами абсолютне старшинство. Відповідно, Віктор Ющенко сказав Януковичу: "Ти можеш до мене зайвий раз не ходити, хіба так, презентаційно. Ось є Діма - він тобі скаже все, що робити". 2006-го я побачив кардинальну зміну - навколо Януковича повністю помінялися люди. Табачник, якого перед тим звинувачували, що він хотів підставити Януковича та посадити в тюрму за ті львівські рукописи - стає віце-прем'єром. Всі інші, кого ми всі проклинали-проганяли, стають біля нього. За якісь два-три місяці таки протиснули Льовочкіна. "Ющенківська" група олігархії взяла Януковича під свій контроль. Після того все посипалося. А потім той самий Льовочкін та інші зрозуміли, як забезпечити Януковичу повну самоізоляцію. Тобто, він має усвідомити, що йому дають можливість ні в що не втручатися і лінцяювати - тільки треба йому показувати, що все працює ідеально, як годинничок. І ще треба лякати його "загрозами": "Як буде не так - то буде гірше", - підсумував він.

Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/politics/480506">Gazeta.ua</a>