Давид Жванія: У Раді є голоси для повернення до Конституції 2004-го року. ВІДЕО

У парламенті є більшість, яка проголосує за повернення до Конституції 2004 року і сформує коаліційний уряд, здатний вивести Україну з економічної кризи й підписати Угоду про асоціацію з ЄС.

Про це в ефірі програми "Окрема думка" на ТВі" заявив позафракційний народний депутат Давид Жванія.

Політик нагадав, що профільний комітет за участю провідних спеціалістів підготував Акт про відновлення легітимності конституційного правопорядку в Україні, прийняття якого дозволить повернутися до Основного Закону зразка 2004 року. Він наголосив, що голоси в парламенті для цього є. "Неминучість цього кроку розуміє опозиція і ті депутати, які вийшли з фракції Партії регіонів чи готові вийти", – сказав Жванія в ефірі ТВі.

При цьому депутат додав, що залишається відкритим питання, чи поставить спікер ВР Володимир Рибак акт на голосування. "Якщо Володимир Рибак не зрозуміє, що він спікер всієї Верховної Ради, а не особисто президента, тоді не виключаю, що доведеться ставити питання про зміну голови парламенту", – заявив депутат, додавши, що акт має бути проголосований на цьому тижні.

Також Жванія наголосив, що питання про створення ТСК задля внесення змін до Конституції – шлях у нікуди. "Це просто затягування часу", – переконаний політик.

"Після повернення Конституції 2004 року парламент має сформувати новий коаліційний уряд, який зможе вивести країну з економічної кризи, провести якісні переговори як з ЄС, так і з РФ, мінімізувати всі ризики і підготувати підписання Угоди про асоціацію", – зазначив Давид Жванія.