Зараз всередині оточення Віктора Януковича будуть інспіровані дії на зрив угоди з Євросоюзом, адже в українських органах влади є впливовим російське лобі.

Про це у коментарі ZAXID.NET заявив політолог Сергій Таран, повідомляє gazeta.ua

"І Росія взяла курс на зрив підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, і вони цього не приховують та навіть відкрито заявляють і ставлять умови: або Митний союз або ЄС. І те російське лобі робитиме все, щоб зірвати угоду. Один із варіантів – нові кримінальні провадження щодо опозиціонерів", - сказав Сергій Таран і зазначив, що зараз для Віктора Януковича важливо цього не робити.

"Візити Януковича на міжнародному рівні, не тільки в Брюссель, а фактично будь-де, закінчуються питанням про долю опозиціонерів. Звичайно, не буде підписів під угодою про асоціацію, якщо цього не вирішать. Думаю, саме тому Янукович пообіцяв розглянути питання про помилування Луценка, що було вперше. Бо до цього були чутки, розмови, а тут вже була публічна обіцянка",- додав політолог.

Сергій Таран також наголосив, що одночасно було припинено кримінальне провадження щодо колишнього міністра економіки Богдана Данилишина і те, що забрали камери з палати екс-прем'єрки Юлії Тимошенко. "Тому це все разом має продемонструвати Заходу, на думку Януковича, що він готовий сприймати критику і йти на поступки", - сказав він. Адже, за словами політолога, останні два роки показали, що міжнародна активність президента нереальна за умов ув'язнення опозиціонерів.

Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/politics/485301">Gazeta.ua</a>