Апокаліпсис. Яким він буде? ФОТО

 

Апокаліпсис. Яким він буде? (фото)
Одна з планет сузір'я Лисички зараз переживає апокаліпсис. Її атмосфера нагрілася до десятків тисяч градусів і буквально википіла через спалах на сусідній зірці.

Американські вчені, які побачили це у телескоп "Хаббл", провели аналогії. Ця далека планета схожа на нашу Землю, а її зірка нагадує Сонце, передаєТСН

І теоретично сценарій цієї катастрофи може повторитися. Астрономи виявили процес, який давно фігурував серед можливих версій того, як може зникнути життя на Землі. Планета, що знаходиться у 63 світлових роках від нас, - аналог Землі, але за розмірами вона схожа, швидше, на газовий гігант Юпітер. Кінець світу починається з яскравого спалаху на зірці, і вже через кілька секунд з поверхні планети починає в буквальному сенсі здувати її атмосферу. За словами вчених, планета, за якою проводяться спостереження, ще напередодні мала синє небо. Після спалаху гази миттєво нагрілися в десятки разів, і сила тяжіння вже не змогла їх утримати.

Планетарне повітря уходило з інтенсивністю тисяча тонн в секунду. Аналогічні процеси, хоч і менш інтенсивні, відбуваються і в земній атмосфері. Сузір'я Лисички, апокаліпсис,планета Вести.ру Комп'ютерна реконструкція побаченої в телескоп "Хаббл" загибелі планети Сузір'я, де зафіксували здування атмосфери, було відкрито ще у сімнадцятому столітті і повністю воно називається Маленька лисичка з гусаком. Але, так як Гусь в окреме сузір'я виділявся рідко, назва скоротилася. Лисичку зараз вивчають особливо пильно. Китайці взагалі впевнені, що через неї проходить вісь зла. Однак, містики тут немає: така назва дана області, уздовж якої визначається орієнтація всієї структури нашого Всесвіту.
Експрес online