Янукович свідомо зриває підписання Угоди про асоціацію

Віктор Янукович заявив на Давоському форумі, що Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом підпишуть у листопаді на саміті Східного партнерства. Про те, як і коли президент виконуватиме озвучені Євросоюзом умови, він промовчав. Це природно, бо насправді Янукович робить усе, щоб зірвати укладання угоди.

Певні сподівання покладалися на саміт ЄС-Україна, що має відбутися 25 лютого в Брюсселі. Зберігалася примарна надія, що він стане якоюсь чарівною паличкою й підштовхне Януковича до здійснення необхідних для підписання Угоди про асоціацію кроків. Тепер уже зрозуміло, що цього точно не станеться. Нове звинувачення проти Тимошенко із перспективою довічного ув'язнення екс-прем'єрки є красномовною відповіддю на всі умови й вимоги Європи. Припинення переслідування опозиційних лідерів — головна з них.

Вкрай негативна реакція ЄС на нову справу проти Тимошенко є цілком прогнозованою. І якщо виходити з наявності в Януковича бажання підписати угоду, то його дії виглядають цілковитим абсурдом. Отже, на Банковій діють за іншою логікою.

Залишається мізерне сподівання, що в Януковича всерйоз розраховують на поступки з боку Євросоюзу. Тобто, бажання підписати угоду на Банковій іще є — просто не вистачає інтелекту усвідомити неможливість цього без виконання умов ЄС.

Однак найлогічнішими дії Януковича виглядають у разі, коли він уже твердо вирішив не підписувати Угоду про асоціацію. Порушення проти Тимошенко нової справи може бути чітким сигналом щодо цього. Янукович дає зрозуміти Євросоюзу, що марно тиснути на нього й намагатися мусувати тему вибіркового правосуддя.

На користь останнього варіанта говорять і події жовтня 2011 року. Тоді мали урочисто оголосити про завершення переговорів щодо зони вільної торгівлі й у цілому домовитися про переговори щодо Угоди про асоціацію. Але незадовго до поїздки Януковича в Брюссель український суд оголосив перший вирок Тимошенко. Євросоюз скасував візит.

Тепер усе відбувається за подібним сценарієм. Схоже, закулісні режисери обрали його вже давно.

Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/comments-newspaper/479706">Gazeta.ua</a>