Російська політика є шляхом до пекла – голова МЗС Чехії

Міністр закордонних справ Чехії Любомір Заоралек вважає, що Росія як члена Ради ООН «порушила базові правила гри».

Як повідомляють чеські ЗМІ, Заоралек заявив про це у четвер під час зустрічі із студентами Ужгородського університету.

На  його думку, «те, що сталось в Україні, загрожує світовому порядку». Наразі, каже Заоралек, питання у тому, чи зможе Захід сформувати коаліцію для протистояти Росії. Якщо ж цього не станеться, вважає він, може бути порушений післявоєнний порядок.

Чеський міністр вважає, що запроваджені санкції проти Росії «виявились дієвими і сильним, розвиток російської економіки сповільнився, Росія віддаляється від фінансового ринку». На його думку, домовленості з Китаєм не є для Росії настілки вигідними, як вона про це говорять.

Если Россия на днях не предложит переговоры по Донбассу, она начнет масштабную войну с Украиной, – эксперт

Любомір Заоралек висловив переконання, що все ж «у Росії знайдуться люди, які усвідомлюють, що цей шлях (продовження нинішньої політики) веде до пекла». На його думку, «стабільність в Європі не буде досягнута без вирішення кризи на сході України».

Чеський міністр звернувся до української молоді із закликом оголосити війну корупції, оскільки ЄС не може прийняти країну, у якій з державного бюджету розкрадаються мільйони. «Як громадяни України ви повинні зробити все, щоб вами не керували люди, які прийшли в політику тільки заради збагачення», – наголосив Любомір Заоралек.