У США закликають Грузію не перетворюватись в Україну

У Державному департаменті попереджають грузинську владу, щоб вона не йшла шляхом України.

Про це розмовляла Держсекретар Гіларі Клінтон із її грузинською колегою Майєю Панджикідзе під час їхньої зустрічі, на умовах анонімності повідомив представник Держдепартаменту, повідомляєReuters.

"Ключовим повідомлення, яке ми даємо грузинському уряду, включаючи і сьогодні: Не йдіть шляхом України, не ставайте Україною", - зазначив він.

Водночас сама Клінтон пізніше, виступаючи перед аналітичним інститутом Brookings заявила:

"Ми маємо продовжити працювати просуваючи демократія та права лбюдини в ті частини Європи та Євразії, де це потрібно. В Україні жовт неів вибори були кроком назад для демократії і ми залишаємось дуже занепокоєними щодо вибіркового правосуддя по відношенню до лідерів опозиції", - заявила вона.

Крім того, під час спільного виступу перед пресою, Клінтон висловила сподівання, що в усіх судових справах проти посадовців попередньої влади буде дотриманий принцип прозорості.

Після парламентських виборів в Грузії, коли політична сила президента Михаїла Саакашвілі програла, прем'єром став лідер опозиції Бідзіна Іванішвілі.

Після цього в країні почалися арешти та кримінальні справи щодо представників попереднього уряду, яких звинувачують у зловживаннях владою чи фінансових порушеннях.