Соскін: Треба забирати владу, згідно з Конституцією . Якщо ми це не робимо, значить, ми тоді стаємо Білоруссю, або Московією

"Усе одно Янукович побудує концтабір, усе одно він буде робити масові арешти, все одно він буде вбивати"

Таку думку в ефірі телеканалу ТВівисловив політолог, директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.

Олег Соскін: Що робить в принципі місцева влада, будь-яка, будь-де? Вона надає послуги. За рахунок чого? За рахунок наших грошей, збираючи з нас податки. Якщо підходити з таких позицій до ситуації в Києві, то ми бачимо повний колапс. Ми бачимо фактично, по-перше, узурпацію влади. Гауляйтер призначений на Київ, Попов – це чистий гауляйтер. Ми бачимо фактично Київську міську раду, повністю здегенеризовану, яка просто займається невідомо чим на чолі з призначеним секретарем – людиною з величезними статками, яка думає тільки про одне: про свій бізнес і про свого чоловіка, якого вона віддала заручником у Партію регіонів. Таким чином, ми фактично бачимо, що 2,5 млн киян кинуто напризволяще.

Не треба чекати ніякого 2 квітня. Чого вже чекати? Ми побачили фактично повний колапс.

Усе одно Янукович побудує концтабір, усе одно він буде робити масові арешти, все одно він буде вбивати
Я вважаю, як треба робити? Є 5-та стаття Конституції: народ здійснює владу безпосередньо. Є Європейська хартія місцевого самоврядування, яка ратифікована Україною. Там усе чітко прописано. Треба робити прості речі.

От у нас є 120 округів, 120 депутатів Київської міської ради. Отже, Київ розділений на 120 округів. Якщо не помиляюсь, у Києві в нас є 11 народних депутатів. Так-от, хлопці, чого ж ви чекаєте? Збирайте кожен на своєму окрузі народне віче, народні збори, обирайте делегатів і формуйте, будь ласка, паралельну систему влади в місті Києві, вимагайте збору сесії Київської ради.

Одинадцять народних депутатів, разом із Кличком, разом із Яценюком, Тягнибоком, заходьте в приміщення Київської ради (це будинок не адміністрації, а Київської міської ради – це власність київської громади) і там формуйте тимчасовий орган влади.

Треба покликати професіоналів-експертів, економістів, юристів, громадських діячів і виробити план дій. …Треба де-факто забирати владу, згідно з Конституцією і Європейською хартією. Якщо ми це не робимо, значить, ми тоді стаємо або Білоруссю, або Московією, або Венесуелою, або Лівією – я не знаю ким, але не Україною, не європейською державою, не державою, яка повинна жити на рівні місцевих громад. Це треба зробити зараз. Чого боятися? Яка різниця, коли ти це почнеш? Усе одно Янукович побудує концтабір, усе одно він буде робити масові арешти, все одно він буде вбивати… То що залишається? Працювати на випередження, поки діє Конституція.