Екс-глава МВС Юрій Луценко вважає, що "фундамент для нової України нікудишній" і "Сталін сидить у кожному з нас".

Про це повідомили у прес-службі"Народної самооборони" з посиланням на інтерв'ю Луценка "Польському радіо".

На думку політика, "на фундаменті пострадянського законодавства – часто кривавого й недолугого для сучасних умов, - побудувати успішну Україну неможливо".

"Якби навіть українська революція зруйнувала каземати Лук'янівського СІЗО, просякнуті з 1861 року кров'ю, і раптом почала будувати на тому місці офісний чи сервісний центр для людей, то нічого б не вийшло", - сказав політик.

За його словами, саме на основі таких алегоричних порівнянь він дійшов висновку про потребу нової стратегії для розвитку держави.

"Фундамент для нової України нікудишній. Сталін сидить у кожному з нас. Проте, на щастя, в Україні є велика кількість людей, котрі мають почуття особистої і національної гідності", - наголосив Луценко і додав, що через це бажав би спиратися на тих, хто, можливо, не до кінця витисли з себе тоталітарне мислення, але розуміють його негатив і працюють над цим.

На думку Луценка, в Україні "існують проблеми із свідомістю, але країна, де був "Помаранчевий" Майдан, має достатньо енергії для того, щоб змінитися".

"На цей час не вистачає: а) стратегії, б) лідерів і в) їхнього об'єднання в єдиний кулак", - вважає він.

Луценко також пояснив, що він виступає за припинення "україно-української" війни "не з тим, щоб узагалі забути про розподільчі питання".

"Це - неможливо. Я за те, щоб знайти спільне, об'єднати тих, хто говорить українською, і тих, кого мама навчила говорити російською. Кожен із них любить Україну і для кожного вона – рідний дім", - вважає політик.

Gazeta.ua

Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/politics/_stalin-sidit-u-kozhnomu-z-nas-ale-krajina-mae-dostatno-energiji-schob-zminitisya/495636">Gazeta.ua</a>