Не знаю, як вчинить Янукович, але Європейський суд фактично визнав мене політв'язнем - Тимошенко

 Європейський суд з прав людини своїм рішенням фактично визнав її політичним в'язнем.

Про це йдеться у заяві Тимошенко, поширеній її прес-службою.

Тимошенко зазначила, що Європейський суд з прав людини, "підтвердивши по відношенню до мене порушення 18 статті «Конвенції з захисту прав та основоположних свобод людини», фактично визнав мене політичним в‘язнем".

Крім того, екс-прем'єр зауважила, що не знає, що саме робитиме президент після рішення ЄСПЛ.

"Не знаю, як вчинить Віктор Янукович після цього рішення. Скоріш за все, що ніяк", - написала Тимошенко.

"Політична мотивація мого арешту, яку визнав Європейський суд з прав людини, доводить, що всі інші кримінальні справи проти мене, заяви прокурорів та абсурдні обвинувачення - незаконні, неправдиві і несправедливі", - йдеться у заяві Тимошенко.

"Позбавлення мене волі - особистий злочин Віктора Януковича, бо кожен знає, що команду чинити наді мною беззаконня та насилля давав персонально він", - наголосила екс-прем'єр.

«Після рішення Європейського суду я вже морально вільна. Вільна, незважаючи на всі їхні грати, камери, мури, паркани і затоновані вікна. Тепер тільки питання часу, коли я зроблю крок за межі в‘язниці», - зазначає Тимошенко.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини сьогодні визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним.

Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький заявив, що уряд проаналізує рішення Євросуду після отримання тексту документа, і вже тоді визначатиметься, чи оскаржувати його.

Начальник головного управління організації участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді Генпрокуратури Михайло Шорін, коментуючи рішення ЄСПЛ, заявив, що запобіжний захід Тимошенко у вигляді арешту в "газовій справі" обирався за старим Кримінально-процесуальним кодексом, який на той час був чинним.

Об’єднана опозиція «Батьківщина» закликала Євросоюз застосувати персональні санкції проти заступників генерального прокурора України Рената Кузьміна, Лілії Фролової та судді Родіона Кірєєва.

за матеріалом Тиждень.ua