Янукович не розуміє європейські тонкощі

СЕРЕДА, 30 ТРАВНЯ

Європейський Союз не має намір брати паузу перед підписанням Угоди про асоціацію з України, стверджує глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

"... Він (президент Віктор Янукович) сказав, що ЄСхоче взяти паузу. Але це не так! Як я розумію, панЯнукович зробив цю заяву, оскільки розуміє, що ЄС на поточний момент не буде готовий підписати цю угоду, якщо таке питання буде поставлене. Але це не означає, що ми хочемо щось відкладати. До чого нам пауза?" - сказав він в інтерв'ю газеті "Комерсант-Україна", опублікованому в середу.
За словами Тейшейри, в ЄС "немає ні найменших сумнівів у важливості цієї угоди як дляЄС, так і для України". "Інша справа, що в Україні є певні люди, для яких ця угоданевигідна. І ось вони справді нічого не втрачають, якщо з'являється пауза", - переконаний представник ЄС.
Він також висловив сумнів у тому, що питання підписання буде розглянуто допарламентських виборів в Україні. "Водночас це не означає, що вибори стануть єдиним критерієм, який буде прийматися до уваги", - додав глава представництва ЄС.
Відповідаючи на питання про те, чи не допускає він ізоляції УкраїниТейшейра сказав: "Я не можу визначати початок або кінець ізоляції і не можу від імені ЄС говорити про її існування. Як ви знаєте, країни-члени ЄС дотримуються різних позицій з цього питання. Але в переважної більшості не склалося позитивної думки про процеси, що відбувалися вУкраїні в останні два роки, і тому сьогодні вони приймають відповідні рішення".