«Свобода» оприлюднила інструкції штабу ПР для членів ОВК

Виборчий штаб Партії регіонів розробив інструкції для окружних виборчих комісій, де є чіткий поділ на «наших» і «не наших».

Про це 29 серпня на прес-конференції заявила голова ЛОО ВО «Свобода» Ірина Сех.

Сех оприлюднила «інструкції штабу ПР щодо роботи ОВК», які, за її словами, свідчать, що «ОВК створювалися цільово під фабрикацію і фальсифікацію виборів і узурпацію влади у виборчих комісіях».

«Інструкція має три аркуші, як діяти – коли головою є представник ПР, коли головою не є представник ПР, коли під час засіданні комісії відсутній кворум», – повідомила Сех.

«Штаб рекомендує під час проведення засідань ОВК «не нашим» членам ОВК сприяти відмовитися від прийняття присяги. Є серйозні пропозиції щодо призначення технічних працівників – персонально по прізвищах. Штаб ПР рекомендує давати пропозиції всіх «наших». Якщо голова ОВК не є представником правлячої партії, то ті люди, які пропонуються на технічних працівників мають бути «зарізані» під час процесу голосування. Також штаб пропонує збільшити кошторис на утримання технічних працівників на одну другу, ніж це пропонується кошторисом ЦВК. Щодо розподілу обов’язків членів ОВК – пропонується «нашим» членам ОВК – важливі завдання, «не нашим» – найбільш важку роботу», – повідомила голова ЛОО ВО «Свобода».

На думку Сех, «присутність у кожній із 225 ОВК одіозних, шовіністичних, проросійських організацій, які сповідують відверте українофобство та реваншизм – серед них «Русский блок», «Русское единство», «За Русь единую», «Союз анархистов Украины» є не випадковим, а свідчить про те, що режим дуже серйозно готувався до цих виборів».

Сех заявила, що у такій ситуації опозиція пропонує:

Щільний нагляд за діяльність ОВК, особливо, за представниками згаданих сил, фіксування найменших зловживань чи сумнівних рішень, негайне їх юридичне оскарження;

максимальне інформування світової громадськості, зокрема, ОБСЄ та подібних міжнародних структур про наміри та плани режиму;

інформаційно-організаційна робота з підготовки людей, виборців до захисту свого вибору після голосування.