Бжезінський розповів, чого бракує Януковичу і Кº

Наблизитися до Європейського Союзу Україні заважає низький рівень патріотизму вищої політичної еліти.

Таку думку озвучив екс-радник колишнього американського президента Джиммі Картера з національної безпеки Збігнев Бжезінський, якого цитує УНІАН.

Зокрема, відповідаючи на запитання, в чому головна проблема того, що Україна не спромоглася наблизитися до ЄС, Бжезінський сказав: "Без якихось конкретних імен я можу сказати, що проблема полягає в тому, що надзвичайно низький рівень патріотизму у політичних еліт".

"Найвищі політичні еліти найбільше переймаються власною заможністю, власним багатством і наслідком цього ми бачимо хаотичні зв’язки і брак стратегічної вісі для України", - уточнив він.

Політик також зазначив, що демократичні держави не тримають за гратами своїх колишніх політичних ватажків.

"Стандарти доброчинності мають бути в Україні суцільно важливими... І я можу сказати, що президент Янукович, при великій повазі до нього на Заході, тоді приємно здивував, як він працював стабільно і правильно, орієнтувався між Заходом і Росією, але переслідування особистих ворогів – це зіпсувало", - сказав Бжезінський.

На його переконання, країна, яка має політичних в’язнів, не може претендувати на асоціацію з ЄС.

Бжезінський також вважає, що в Україні впродовж 20 років незалежності поступово втрачається якість національного лідерства.

За його словами, Україна за нинішнього президента встряла в ту політику, яка зменшує незалежність України від Росії і, водночас, зменшує нагоду для України стати частиною Європи.

"Це становить велику загрозу для вашої незалежності", - додав він.