Заяви Віктора Януковича про необхідність зміни українського законодавства для співпраці із Митним союзом не мають під собою жодного грунту.

Таку думку висловив головний редактор каналу ТВі Віталій Портніков.

"В заяві Віктора Януковича немає нічого нового. Президент України постійно говорить про необхідність співробітництва нашої держави з Митним союзом. Зокрема, в тому, що стосується змін нашого законодавства, які б полегшили ті чи інші тарифні угоди і угоди пов'язані з торгівлею. Інша справа, наскільки самому Митному союзу потрібні такі зміни в українському законодавстві? Хотів би нагадати що країни-члени Митного союзу наполягають на тому, що Україна має укладати багатосторонні угоди з організацією трьох рівноправних членів, а не односторонні угоди з кожною країною, що є членом МС. Як на мене, відсутність таких угод України з Митним союзом є очевидним доказом провалу української дипломатії, в тому числі і торгівельної", - зауважив журналіст.

На думку Портнікова, Росія зможе шантажувати Україну.

"Українське керівництво ніяк не могло зрозуміти, що новий торгівельний режим, який був створений після того, як почав діяти Митний союз, фактично унеможливлює торгівельні стосунки України з Росією, Білорусією і Казахстаном. З іншого боку, в самої Росії залишилась можливість тиску на Україну з точки зору непідписання багатосторонніх угод аж до того моменту, поки Україна не здійснить бажання Росії по встановленню нею контролю над українською газотранспортною системою. У цьому зв'язку, будь-які зміни в українське законодавство можуть нічого позитивного не дати. Бо я впевнений, що у російського керівництва є зовсім інша політична мета, на яку керівництво України поки що не може піти. Мінімум цієї мети — участь України як повноправного члена у Митному союзі, а максимум — встановлення повного контролю над українською ГТС, і через це контроль над українською економікою", - додав він.

Проте, на думку журналіста, Янукович не віддасть українську ГТС.

"Я впевнений, що цього ніколи не буде. Бо тоді це поставить крапку на всіх можливостях президент Віктора Януковича та членів його сім'ї, і взагалі українських олігархів. Тому усі ці заяви президента не мають ніякого реалістичного грунту під собою", - підсумував Портніков.

Gazeta.ua

Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/politics/475685">Gazeta.ua</a>